SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin istediği Yerry Mina’nın menajeri sessizliğini bozdu

Fenerbahçe'nin transfer listesinde yer alan Yerry Mina'nın geleceği belirsizliğini koruyor. Barcelona'da forma giyen Yerry Mina'nın menajeri, Dünya Kupası'nda Kolombiya ile başarılı bir performans sergileyen genç futbolcunun transferi hakkında konuştu.

Güncellenme: 12:02, 06/07/2018
Fenerbahçe’nin istediği Yerry Mina’nın menajeri sessizliğini bozdu

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, Barcelona ve Kolombiya Milli Takımı’nın genç yıldız adayı Yerry Mina’yı transfer ederek savunmasını güçlendirmek istiyor. Fenerbahçe, 2018 Dünya Kupası’na son 16 turunda veda eden Kolombiya Milli Takımı forması altında Rusya’da sergilediği performans ile değerini katlayan Yerry Mina’yı kiralamayı hedefliyor. Dünya Kupası’nda performansı nedeniyle talipleri artan Yerry Mina’nın Fenerbahçe’ye transferi zora girerken, İngiltere Premier Lig ekiplerinin de 23 yaşındaki futbolcu için devreye girdiği iddia ediliyor.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe yönetiminde üye değişikliği Fenerbahçe yönetiminde üye değişikliği

Hakkında çıkan transfer dedikodularına Dünya Kupası’nda cevap veren Yerry Mina, geleceği hakkında konuşmak istemediğinin altını çizerek, Barcelona’da kalmayı hedeflediğini söylemişti. Konu ile ilgili bir açıklama da Yerry Mina’nın amcası ve menajeri Jair Mina’dan geldi. Jari Mina, genç futbolcunun geleceği ile ilgili şunları söyledi:

“Yerry Mina ile ilgili henüz bana gelen bir teklif yok. Ben de Yerry Mina ile ilgilendikleri basından duyuyorum. Yerr Mina şu anda Barcelona’nın sözleşmeli futbolcusu… Kariyerine Barcelona’da devam etmek istiyor. Yerry Mina Barcelona’da büyük işler başarabileceğine inanıyor. Tabi Barcelona’nın da tutumu önemli… Barcelona’daki durumu takip edeceğiz ancak kulüpten de henüz Yerr Mina ile ilgilendiklerine dair bir bilgi gelmedi. ”