SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’ndan Burak Yılmaz ve Beşiktaş açıklaması

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Bein Sports'a açıklamalarda bulundu. Burak Yılmaz hakkında Beşiktaş'la bir telefon görüşmesi yaptıklarını ifade eden Ağaoğlu, "Burak Yılmaz ile ilgili Beşiktaş'tan bir teklif gelmedi. Sadece bir telefon ile nabız yoklaması, o kadar yani" dedi.

Güncellenme: 00:47, 05/07/2018
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’ndan Burak Yılmaz ve Beşiktaş açıklaması

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Bein Sports’a açıklamalarda bulunurken transfer gündemi ile ilgili de çarpıcı sözler söyledi. Ağaoğlu, Beşiktaş’ın Burak Yılmaz için kendilerine telefon açtığını ifade ederken Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı için de teklifler geldiğini, Yusuf için bir Bundesliga kulübünün ciddi bir teklifte bulunduğunu belirtti.

Ağaoğlu Burak Yılmaz konusunda, “Burak Yılmaz ile ilgili Beşiktaş’tan bir teklif gelmedi. Sadece bir telefon ile nabız yoklaması, o kadar yani” cevabını verirken bordo-mavililerin genç yıldızı hakkında ise “Yusuf Yazıcı için resmi bir teklif geldi Bundesliga’dan, Abdülkadir Ömür için de menajer vasıtasıyla teklif geldi. İki teklife de, bu sene düşünmüyoruz, kararı sezon sonunda vereceğiz dedik. Hem Yusuf, hem Abdülkadir bu yapıda çok ihtiyacımız olan iki oyuncu” dedi.

‘UEFA ile ilgili bir sıkıntımız yok’

Finansal olarak UEFA ile herhangi bir sorun yaşamadıklarının da altını çizen Başkan, “Bugün itibariyle UEFA ile ilgili bir sıkıntımız yok. UEFA’dan transfer yasağını kaldırdık ve FFP kriterlerinden mevcut durumumuza göre başarılı geçtik. Herhangi bir ceza, uyarı almadan kurtardık kendimizi. Bu hesapsız kitapsız harcamalara devam edilecek demek değil. Maliyeti 22-23 milyon euro civarına sabitlemeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Burak, Sosa ve Kucka’nın sözleşmelerinde indirime gitmediğini belirten Ağaoğlu, “Oyuncular sözleşmelerinde indirime gitme yanlısı değil. Üç oyuncunun menajeriyle de konuştuk, üçünden de gelen cevap olumsuz. 3 oyuncunun bonservis maliyeti 5’er milyon euro. 1 de menajer maliyeti var, 6 milyon euro. Ücretten kurtulayım diye, bizim ödediğimiz bedeli bize ödemeden, onun 5’te 1’ini teklif eden kulübede maliyetten kurtulmak için vermek doğru değil” bilgisini paylaştı. İLGİLİ HABER Abdülkadir Ömür`ün rakibi Mbappe Abdülkadir Ömür`ün rakibi Mbappe

Yayınlanma Tarihi:00:41,