SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere teknik direktörü Gareth Southgate’in 22 yıllık kabusu bitti

İngiltere’nin şimdiki teknik adamı Gareth Southgate, 1996’da futbolcuyken penaltı kaçırmış ve takımını finalden etmişti. 22 yıl sonra bu kez kulübedeydi ve sevinen taraf olmayı bildi.

Güncellenme: 07:48, 05/07/2018
İngiltere teknik direktörü Gareth Southgate’in 22 yıllık kabusu bitti

İngiltere’nin Kolombiya'yı seri penaltılarla yenmesi akıllara 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı getirdi. Teknik Direktör olarak önceki gün kulübede yer alan Gareth Southgate, 22 yıl önce yarı finalde seri penaltılarda kaçırdığı atışla takımının Almanya'ya elenmesine neden olmuştu. Genç çalıştırıcı, kaçırdığı penaltıyla Kolombiya'nın elenişinde rol oynayan Mateus Uribe'yi, sarılarak teselli etti. İngilizler, penaltı lanetini de bozdu. Ada ekibi, son üç Dünya Kupası'na seri penaltı atışları sonrası veda etmişti. Eric Dier'ın vuruşu bu lanetin de bozulmasını sağladı.

İLGİLİ HABER 2018 Dünya Kupası`nın unutulmazları! Rekorlar, hayal kırıklıkları... 2018 Dünya Kupası`nın unutulmazları! Rekorlar, hayal kırıklıkları...

O SENE BU SENE

Dünya Kupası'nda İngiltere, Kolombiya'yı 120 dakikası 1-1 biten karşılaşmada seri penaltılarla 4-3 yenerek çeyrek finalde İsveç'in rakibi oldu. Bu başarı İngilizleri iyice havaya soktu. Öyle ki Pep Guardiola kehaneti Dünya Kupası şampiyonluğunun habercisi olarak görülmeye başlandı. Son iki Dünya Kupası'nı, o sezon Guardiola'nın kulüp takımı çalıştırdığı ülkeler kazandı. Efsanenin 2010'da Barcelona'yı zirveye taşıdığı sezon İspanya, 2014'te Bayern Münih'i şampiyon yaptığı turnuvada ise Almanya Dünya Kupası'nı havaya kaldırmıştı.

İLGİLİ HABER İngiltere`nin penaltısı öncesi Kolombiya`nın oyunu tutmadı! Akıllara F.Bahçe Beşiktaş derbisindeki Bilica geldi İngiltere`nin penaltısı öncesi Kolombiya`nın oyunu tutmadı! Akıllara F.Bahçe Beşiktaş derbisindeki Bilica geldi

52 YILLIK HASRET

Pep Guardiola 2018'de İngiltere Premier Lig'de Manchester City'yi çalıştırdı ve bu takımı şampiyonluğa ulaştırdı. Bu tesadüfün İngilizleri, 1966'dan sonra ilk Dünya Kupası zaferine taşıyıp taşımayacağı bilinmez. Ancak ‘Üç Aslanlar' lakaplı İngilizler kendilerine güveniyor ve bu kehaneti de şampiyonluk alameti olarak görüyor. İngiliz taraftarlar, ‘It's coming home' (Eve dönüyor) sloganıyla, Dünya Kupası'nın, 52 yıl sonra ‘Futbolun beşiği’ olarak kabul edilen topraklara geri geleceğine inanıyor.