SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Milli Takımı kalecisi Jordan Pickford’un müstakbel kayınpederi çıldırdı!

Dünya Kupası son 16 turunda Kolombiya ile oynanan maçta kurtardığı penaltı ile İngiltere'nin çeyrek finale çıkmasında büyük pay sahibi olan kaleci Jordan Pickford, ülkesini sevince boğdu. Pickford'un başarılı performansına en çok sevinen isimlerin başında ise sevgilisinin babası geldi. Pickford'un müstakbel kayınpederi, televizyon başında sevinçten adeta çılgına döndü.

Güncellenme: 10:11, 05/07/2018

SKOR DIŞ HABER / Rusya’da devam eden 2018 Dünya Kupası’nda İngiltere’nin çeyrek finale yükselirken, Jordan Pickford, son 16 turunda kurtardığı penaltı ile Kolombiya maçına damga vurdu. Maç boyunca kalesini gole kapatan ancak uzatmalarda gelen gole engel olamayan Jordan Pickford, penaltılara giden son 16 turu maçında Bacca’nın vuruşunu engellemeyi başardı. Böylece penaltı vuruşlarında Kolombiya’yı eleyen İngiltere, adını çeyrek finale yazdırırken, Jordan Pickford, kurtardığı penaltı nedeniyle adeta kahraman ilan edildi. İngiltere’nin penaltı vuruşlarındaki makus talihini de sona erdiren isimlerden biri olan Pickford, ülkesine büyük sevinç yaşattı.

İLGİLİ HABER İngiltere teknik direktörü Gareth Southgate`in 22 yıllık kabusu bitti İngiltere teknik direktörü Gareth Southgate`in 22 yıllık kabusu bitti

Jordan Pickford’un kız arkadaşı Megan’ın babası Garry de, İngiltere’deki hemen her vatandaş gibi maçı büyük heyecanla takip etti. Pickford’un kurtardığı penaltı sonrası kendinden geçen Gary, tarifi zor bir sevinç yaşadı. 14 yaşından bu yana Megan ile birlikte olan Pickford’a kurtardığı penaltı sonrası “Oğlum” diye hitap eden Gary’nin, eğer İngiliz kaleci hatalı gol yeseydi nasıl tepki vereceği merak konusu oldu.

İLGİLİ HABER 2018 Dünya Kupası`nın unutulmazları! Rekorlar, hayal kırıklıkları... 2018 Dünya Kupası`nın unutulmazları! Rekorlar, hayal kırıklıkları...

İngiltere’nin çeyrek finale yükselmesinin ardından televizyon başında “Benim oğlum bir kahraman… İşte bu… Başardık” gibi naralar atan Gary, sevincini yanındakiler ile paylaştı.

Yayınlanma Tarihi:10:04,