SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’de değişim… Öğretmen Cocu!

Fenerbahçe’de değişim… Öğretmen Cocu!

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu, ders veriyor. Phillip Cocu, oyuncularına bir eğitimci gibi yaklaşıyor. Bakmadan yapılan ortalardan gelen golleri geçerli saymayıp öğrencilerine çevre kontrolü alışkanlığı yerleştirmeye çalışıyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Damien Comolli ve Phillip Cocu ile yola çıkarken kullandığı “Bir felsefe oturtmak istiyoruz” ifadesi idmanlara da yansıdı. Teknik patron Cocu, antrenmanlarda detaycı bir kimlik çiziyor. Hollandalı'nın en dikkat çeken yönü ise futbolcularına bir eğitimci gibi yaklaşması. Oyuncularından alışkanlıklarını değiştirmelerini isteyen Cocu, çalışmaları sık sık durduruyor, tekrarlarla yapılmasını istediği hareketleri anlatıyor.

04 Temmuz 2018 Fenerbahçe`den `borç` açıklaması: `3 Haziran günü...` Fenerbahçe Kulübü, şu an itibariyle hiçbir futbolcusuna vadesi geçmiş borcu bulunmadığını açıkladı. İlgili Haberi Oku

Bu, en çok idman maçlarında kendini göstermiş durumda. Barcelona tedrisatından geçtiğini hissettirircesine Cocu, “Hızlı oynayın fakat aceleci değil. Çabuk oynayın ama panik yapmayın” uyarısında bulunuyor. Başarılı çalıştırıcının en farklı özelliği ise öğrencilerinin çevre kontrolüne büyük önem vermesi. Sürekli, “Kafanızı kaldırın” diyor, idmanlarda bakılmadan yapılan ortalardan atılan golleri geçersiz sayıyor. Cocu, “Görerek ortalayın” diye uyarıyor.

04 Temmuz 2018 Fenerbahçe`nin istediği Barcelona`lı Yerry Mina geleceği hakkında konuştu Fenerbahçe'nin de transfer listesinde yer alan, İspanya La Liga takımlarından Barcelona'nın Dünya Kupası'nda patlama yapan ismi Yerry Mina, geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. İlgili Haberi Oku

Phillip Cocu, öğretmek kadar öğrenmeye de önem veriyor. Cocu, idman dışındaki zamanını video odasında geçiriyor. Süper Lig'deki futbol karakterini benimsemek için zaman harcıyor. Yardımcıları Turgay Altay ve Arda Keskin ile rakiplerin maç görüntülerini seyrediyor. Cocu'nun öne çıkan bir özelliği de diyaloğa önem vermesi. Futbolcularıyla baş başa görüşen Hollandalı hoca, gözlemlerini aktarıp gelişim için yapmaları gerekeni anlatıyor.