SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dünya Yıldızlar Serbest Şampiyonası’nda Hamza Alaca tarih yazdı

Dünya Yıldızlar Serbest Şampiyonası’nda Hamza Alaca tarih yazdı

Dünya Yıldızlar Serbest Şampiyonası'nda Hamza Alaca tarihi bir altın madalya kazandı. Türkiye böylece 5 yıl aradan sonra serbest stilde ilk kez Dünya şampiyonu çıkardı.

Hırvatistan'ın Zagrep kentinde devam eden Dünya Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası’nda Hamza Alaca, altın madalya kazanarak tarihi bir başarının altına imza attı. 60 kiloda Türkiye’yi temsil eden Kahramanmaraş Belediyesi’nin sporcusu Hamza Alaca ilk turdan itibaren rakiplerine minderi adeta dar etti. Son olarak finalde Yunanistan'dan Georgios Koumioumtsidis'le karşılaşan Hamza Alaca muhteşem bir oyun sonunda rakibini 2:30' dakikada 10-0 sayı tuşu ile yenerek Dünya şampiyonu oldu. Bu sonuçla Türkiye 5 yıl aradan sonra Yıldızlar Dünya Şampiyonası’nda serbest stilde ilk altın madalyasını kazanmış oldu. Türkiye, serbest stilde en son altın madalyasını 2013 yılında Selim Kozan'la kazanmıştı.

28 Haziran 2018 Minik güreşçinin büyük üzüntüsü! Yerleri yumrukladı... Zonguldak'taki Türkiye Güreş Federasyonu 2018 Greko-Romen Türkiye Şampiyonası Minikler Grup Müsabakaları'nda rakibine yenilen minik güreşçinin büyük üzüntü yaşadı. Salon dışına çıkarak kendini yere atan ve yeri yumruklayarak ağlayan küçük sporcuyu arkadaşları zor sakinleştirdi İlgili Haberi Oku

92 kiloda bir diğer altın madalya umudumuz Ömer Ağtaş ise finalde Asya şampiyonu İranlı güreşçi Alireza Abdollahi‘ye şanssız bir şekilde yenilerek gümüş madalyada kaldı ve tarihi bir başarıyı kıl payı kaçırmış oldu. Şampiyonada ayrıca Ahmet Yücel de bronz madalya kazandı.

Böylelikle Serbest Güreş Takımı 1 altın 1 gümüş 1 bronz toplam 3 madalya kazanmış oldu.