SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uruguay teknik direktörü Oscar Tabarez’den Milli Eğitim Bakanına derslik mektup

Dünya Kupası'nda Fransa ile çeyrek final maçında karşı karşıya gelecek olan Uruguay'ın teknik direktörü Oscar Tabarez, ülkesinden destek beklediği bir mektup yazdı. Oscar Tabarez, mektubunda Uruguay Milli Eğitim Bakanı'na kitaplarda okutulacak bir mesaj da verdi.

Güncellenme: 07:49, 05/07/2018
Uruguay teknik direktörü Oscar Tabarez’den Milli Eğitim Bakanına derslik mektup

SKOR DIŞ HABER Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’nda Portekiz’i eleyerek çeyrek finale yükselen Uruguay, Fransa ile oynayacağı tarihi maçı bekliyor. Dünya Kupası’nın en sevilen takımlarında biri olan, Galatasaray’ın kalecisi Fernando Muslera’nın da formasını giydiği Uruguay’ı çalıştıran Oscar Tabarez, takımını dev maça hazırlıyor. 71 yaşındaki Oscar Tabarez, ülkesinden de desteklerini kendilerinden eksik etmemelerini istiyor. Oscar Tabarez, bu isteğini belirttiği mektubunda, Uruguay Milli Eğitim Bakanı’na seslendiği bölümde, tecrübesini bir kez daha konuşturuyor. Oscar Tabarez, yazdığı mektup ile aldığı ‘El Maestro’ (Öğretmen) lakabını ne kadar hak ettiğini bir kez daha gösteriyor.

İLGİLİ HABER Luis Suarez`den Antoine Griezmann`a ilginç yanıt: `Kim olduğumuzu bilmiyor` Luis Suarez`den Antoine Griezmann`a ilginç yanıt: `Kim olduğumuzu bilmiyor`

Geçmişte ilkokul öğretmenliği de yaptığı için ‘El Maestro’ lakabı takılan Oscar Tabarez, yazdığı mektupta Fransa ile çok önemli bir maç oynayacaklarının altını çizdi. “Sevgili vatandaşlar… Ülke için gençliğimiz ve geleceğimizi belirleyecek bir andayız” diyerek başladığı mektubunda “Tüm Uruguay’ın desteğine ve dayanışmasına ihtiyacımız var. Şimdi iyi sonuç alamaz, Uruguay vatandaşlarının beklentilerini ve umutlarını karşılayamadığımız takdirde, durumu tersine çevirmek için yıllarca beklemek zorundayız” dedi.

İLGİLİ HABER Barcelona`dan Brezilyalı Willian için 56 milyon Euro Barcelona`dan Brezilyalı Willian için 56 milyon Euro

Mektubunda hükümete de seslenen Oscar Tabarez, Uruguay Milli Eğitim Bakanı’na seslendiği bölümle ne kadar iyi bir eğitmen olduğunu gösterdi. “Bu sıradan bir haziran ayı değil…” diyen Oscar Tabarez, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu ay gençlerin geleceği için oynuyoruz. Şimdi onlara iyi bir gelecek sunabileceğimizi gösterme zamanı… Sözünü yerine getirme ve hedefi koyma zamanı…  Gençlerimize daha iyi eğitim koşulları sağlama, halk eğitimini uluslararası sıralamaların üst tarafına yerleştirme, Kamu Eğitimi için Gayri Safi Milli Hasıla’nın % 6’sına ulaştırma zamanı geldi.

Eğer gençlerimiz Rusya’nın nerede olduğunu bilmiyorlarsa ya da Fransız Milli Takımı’nda oynayan Afrika kökenli futbolcular nedeniyle Rusya’nın Afrika’da bir ülke olduğunu sanıyorlarsa, dünya şampiyonu olmanın Uruguay’a hiçbir yararı olmaz. Gençlerimize yaptıklarına değer verdiğimizi göstermezsek ve umutlu bir geleceğe sahip olduklarını hissettiremezsek, dünya şampiyonu olmak Uruguay’a hiçbir fayda sağlamaz.

Gençlere bu duyguları aşılamak, yeterince çabaladıkları takdirde hayallerine ulaşabileceklerini göstermek bizim sorumluluğumuz. Zaman şimdi gençlere “Biz hayallerinizi yerine getireceğiz” deme zamanı…”

Yayınlanma Tarihi:17:13,