SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Naim Süleymanoğlu’nun mezarı hayrete düşürdü!

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden dünya ve olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun mezarı, kızı olduğunu iddia eden Japon Sekai Mori'nin açtığı babalık davası nedeniyle DNA örneği alınması için açıldı. Ölümünün ardından ilk kez görüntülenen mezarın özensizliği hayrete düşürdü.
Süleymanoğlu’nun Edirnekapı Mezarlığı’nda bulunan kabrinin çevresi, güvenlik şeridiyle çevrildi. Mezarın çevresine olay yeri inceleme inceleme ekipleri tarafından siyah branda çekildi.
Bu sırada görüntülenen Naim Süleymanoğlu'nun mezarı görenleri hayrete düşürdü.
Ülkemize defalarca madalya kazandırmış ve göğsümüzü kabartmış Naim Süleymanoğlu'nun özensizce yapılan mezarı DNA örneği alınması için açılan dava ile gün yüzüne çıkmış oldu.
Etrafı tahta çitle çevrilen mezarlığın baş kısmına yine bir tahta kalas üzerine Süleymanoğlu'nun isminin ve ölüm tarihinin yer aldığı bir kağıt parçası yapıştırıldığı görüldü.
Yol kenarında bulunan kabrin üzerinde bulunan Türk bayrağı da yine özentisiz bir şekilde tahta bir sopaya asılmış halde bulunuyor.
1 yıl önce binlerce insanın katılımıyla gerçekleştirilen cenaze töreninin ardından defnedilen 'Cep Herkülü'nün mezarının bu halini dava açılmasaydı belki de hiç kimse göremeyecekti.
Mezarlıktan alınan DNA örneklerinin ardından davanın ne zaman sonuçlanacağı ve Naim'in kabrinin ne zaman özenle bir hala getirileceği merak ediliyor.