SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kolombiya’yı penaltılarla eleyen İngiltere’nin efsaneleri ve taraftarları çılgına döndü!

Kolombiya’yı penaltılarla eleyen İngiltere’nin efsaneleri ve taraftarları çılgına döndü!

İngiltere'nin Kolombiya'yı penaltılarla eleyerek Dünya Kupası'nda adını çeyrek finale yazdırması ülkede büyük heyecan yarattı. İngiliz taraftalar sokaklara dökülürken, İngiltere'nin efsane isimleri Garry Neville ve Lee Dixon canlı yayında inanılmaz bir sevinç yaşadı.

Rusya’da devam eden Dünya Kupası’nda İngiltere, son 16 turunda Kolombiya ile karşılaştı. İlk yarısı golsüz biten karşılaşmada Harry Kane’in 57. dakikadaki penaltısı ile öne geçen İngiltere, Kolombiya’nın uzatma dakikalarında Yerry Mina ile bulduğu gole engel olamadı. İki uzatma devresi de 1-1 sona eren karşılaşma penaltı atışlarına gitti. Dünya Kupası’na birçok kez penaltılarla veda eden İngiltere, bu kez şeytanın bacağını kırdı. Kolombiya’yı penaltılarda 4-3 mağlup eden İngiltere, adını çeyrek finale yazdırarak İsveç’in rakibi oldu. Bu galibiyet, İngiltere’de büyük coşkuyla karşılandı.

03 Temmuz 2018 İngiltere`nin penaltısı öncesi Kolombiya`nın oyunu tutmadı! Akıllara F.Bahçe Beşiktaş derbisindeki Bilica geldi Kolombiya ile İngiltere arasında oynanan Dünya Kupası Son 16 Turu maçında Harry Kane'in penaltı atışı öncesi Kolombiyalı futbolcuların penaltı noktasına yaptıkları, Bilica'nın Fenerbahçe'de oynadığı dönemdeki hareketini getirdi. Ancak Bilica'nın yaptığı centilmenlik dışı hareket işe yararken, Kolombiyalı futbolcuların çabası sonuçsuz kaldı. İlgili Haberi Oku

Canlı yayında Kolombiya-İngiltere maçını ITV kanalında yorumlayan İngiliz eski futbolcular Garry Neville ve Lee Dixon, penaltılarla kazanılan maç sonrası canlı yayında büyük sevinç yaşadılar. ‘Sevinçten havalara zıplamak’ deyimini gerçeğe çeviren iki efsane isim, birbirlerine sarılarak İngiltere’nin zaferini kutladılar.

Garry Neville ve Lee Dixon’ın sevincinin bir benzeri İngiltere sokaklarında da yaşandı. İngiltere’nin penaltılarla kazandığı zafer sonrası sokaklara dökülen İngilizler, büyük coşku yaşadılar.