SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kolombiya’yı penaltılarla eleyen İngiltere’nin efsaneleri ve taraftarları çılgına döndü!

İngiltere'nin Kolombiya'yı penaltılarla eleyerek Dünya Kupası'nda adını çeyrek finale yazdırması ülkede büyük heyecan yarattı. İngiliz taraftalar sokaklara dökülürken, İngiltere'nin efsane isimleri Garry Neville ve Lee Dixon canlı yayında inanılmaz bir sevinç yaşadı.

Güncellenme: 10:44, 04/07/2018
Kolombiya’yı penaltılarla eleyen İngiltere’nin efsaneleri ve taraftarları çılgına döndü!

Rusya’da devam eden Dünya Kupası’nda İngiltere, son 16 turunda Kolombiya ile karşılaştı. İlk yarısı golsüz biten karşılaşmada Harry Kane’in 57. dakikadaki penaltısı ile öne geçen İngiltere, Kolombiya’nın uzatma dakikalarında Yerry Mina ile bulduğu gole engel olamadı. İki uzatma devresi de 1-1 sona eren karşılaşma penaltı atışlarına gitti. Dünya Kupası’na birçok kez penaltılarla veda eden İngiltere, bu kez şeytanın bacağını kırdı. Kolombiya’yı penaltılarda 4-3 mağlup eden İngiltere, adını çeyrek finale yazdırarak İsveç’in rakibi oldu. Bu galibiyet, İngiltere’de büyük coşkuyla karşılandı.

İLGİLİ HABER İngiltere`nin penaltısı öncesi Kolombiya`nın oyunu tutmadı! Akıllara F.Bahçe Beşiktaş derbisindeki Bilica geldi İngiltere`nin penaltısı öncesi Kolombiya`nın oyunu tutmadı! Akıllara F.Bahçe Beşiktaş derbisindeki Bilica geldi

Canlı yayında Kolombiya-İngiltere maçını ITV kanalında yorumlayan İngiliz eski futbolcular Garry Neville ve Lee Dixon, penaltılarla kazanılan maç sonrası canlı yayında büyük sevinç yaşadılar. ‘Sevinçten havalara zıplamak’ deyimini gerçeğe çeviren iki efsane isim, birbirlerine sarılarak İngiltere’nin zaferini kutladılar.

Garry Neville ve Lee Dixon’ın sevincinin bir benzeri İngiltere sokaklarında da yaşandı. İngiltere’nin penaltılarla kazandığı zafer sonrası sokaklara dökülen İngilizler, büyük coşku yaşadılar.

Yayınlanma Tarihi:01:02,