SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Japonya elendi, kahin ahtapot öldürüldü

Japonya elendi, kahin ahtapot öldürüldü

2018 Dünya Kupası'nda Japonya Milli Takımı'nın maçlarını doğru tahmin eden ahtapot Rabio, takımının elenmesinin ardından satıldı ve Japon yemeği oldu.

Japonya, 2018 Dünya Kupası’nda önce fair-play kuralıyla turlaması, sonra da Belçika karşısında oynadığı futbolla damga vurmuştu.

Sahada futbolcuların dikkat çektiği Japonya’da taraftarlar da Rusya’da gittikleri maçların ardından çöp toplama ritüellerine devam etmiş ve sosyal medyada alkış toplamışlardı.

Diğer bir gündem ise “Kahin ahtapot Rabio” oldu.Japonya Milli Takımı’nın Dünya Kupası’nda oynadığı maçların skorlarını doğru tahmin eden kahin ahtapot Rabio, takımının elenmesinin ardından satıldı ve Japon yemeği olan ‘sashiminin’ yapımında kullanıldı.

Kahin ahtapot Rabio, Japonya’nın Kolombiya’yı yeneceğini, Senegal ile berabere kalacağını ve Polonya’ya yenileceğini tahmin etmişti.

03 Temmuz 2018 Japon futbolcular adeta ders verdi! Soyunma odasında... Japon futbolcular büyük bir hayal kırıklığı yaşadıkları maçın ardından soyunma odasında adeta ders verdi İlgili Haberi Oku