SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Skandal gazete manşeti Kolombiya ile İngiltere arasında krize neden oldu

Skandal gazete manşeti Kolombiya ile İngiltere arasında krize neden oldu

Dünya Kupası Son 16 Turu'nda Kolombiya ile İngiltere arasında oynanacak karşılaşma öncesi The Sun'un attığı manşet kriz yarattı. Kolombiya Büyükelçisi, İngiliz gazetenin manşetini sert bir dille eleştirdi.

SKOR DIŞ HABER Rusya’da devam eden 2018 Dünya Kupası Son 16 Turu’nda G Grubu’nu ikinci bitiren İngiltere’nin rakibi, H Grubu lideri Kolombiya oldu. Başa baş geçmesi beklenen futbolseverlerin merakla beklediği karşılaşma öncesi İngiliz gazetesi The Sun’ın attığı manşet, iki ülke arasında gerginliğe neden oldu. Kolombiya Büyükelçisi’nin sert bir dille eleştirdiği manşet, Kolombiyalı taraftarların da tepkisini çekti.

03 Temmuz 2018 Obi Mikel`in Arjantin maçından önce babası kaçırıldı Nijerya kaptanı John Obi Mikel, ESPN'e akılamaz bir itirafta bulundu! Arjantin maçı öncesi başından geçenleri anlattı, hayrete düşürdü! İlgili Haberi Oku

The Sun gazetesi, Harry Kane’in fotoğrafını kullandığı manşette “İngiltere, dünyaya Shakira, kahve ve eeee, diğer maddeyi veren ülke ile karşılaşıyor. Haydi Kane!” başlığını attı. Kokain iması yapılan başlık, Kolombiya cephesinde büyük tepki çekti. Kolombiya’nın İngiltere Büyükelçisi Nestor Osorio Londono, kullanılan dili skandal olarak nitelendirirken “Bu manşet Dünya Kupası’nın barışçıl havasına hiç yakışmadı. Ayrıca bir ülkeyi bu şekilde suçlamak ciddi bir sorun… Her şeye rağmen İngiltere ile Kolombiya arasında oynanacak karşılaşmada saygı, centilmenlik ve eğlence olacak” dedi.

03 Temmuz 2018 Almanya`dan sürpriz Joachim Löw kararı Almanya Futbol Federasyonu, Rusya'da gruplardan çıkmayı başaramayan ve tarihi bir hezimet yaşatan Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw ile yola devam kararı aldı. İlgili Haberi Oku

İşte The Sun gazetesinin kullandığı manşet: