SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Skandal gazete manşeti Kolombiya ile İngiltere arasında krize neden oldu

Dünya Kupası Son 16 Turu'nda Kolombiya ile İngiltere arasında oynanacak karşılaşma öncesi The Sun'un attığı manşet kriz yarattı. Kolombiya Büyükelçisi, İngiliz gazetenin manşetini sert bir dille eleştirdi.

Güncellenme: 18:06, 03/07/2018
Skandal gazete manşeti Kolombiya ile İngiltere arasında krize neden oldu

SKOR DIŞ HABER Rusya’da devam eden 2018 Dünya Kupası Son 16 Turu’nda G Grubu’nu ikinci bitiren İngiltere’nin rakibi, H Grubu lideri Kolombiya oldu. Başa baş geçmesi beklenen futbolseverlerin merakla beklediği karşılaşma öncesi İngiliz gazetesi The Sun’ın attığı manşet, iki ülke arasında gerginliğe neden oldu. Kolombiya Büyükelçisi’nin sert bir dille eleştirdiği manşet, Kolombiyalı taraftarların da tepkisini çekti.

İLGİLİ HABER Obi Mikel`in Arjantin maçından önce babası kaçırıldı Obi Mikel`in Arjantin maçından önce babası kaçırıldı

The Sun gazetesi, Harry Kane’in fotoğrafını kullandığı manşette “İngiltere, dünyaya Shakira, kahve ve eeee, diğer maddeyi veren ülke ile karşılaşıyor. Haydi Kane!” başlığını attı. Kokain iması yapılan başlık, Kolombiya cephesinde büyük tepki çekti. Kolombiya’nın İngiltere Büyükelçisi Nestor Osorio Londono, kullanılan dili skandal olarak nitelendirirken “Bu manşet Dünya Kupası’nın barışçıl havasına hiç yakışmadı. Ayrıca bir ülkeyi bu şekilde suçlamak ciddi bir sorun… Her şeye rağmen İngiltere ile Kolombiya arasında oynanacak karşılaşmada saygı, centilmenlik ve eğlence olacak” dedi.

İLGİLİ HABER Almanya`dan sürpriz Joachim Löw kararı Almanya`dan sürpriz Joachim Löw kararı

İşte The Sun gazetesinin kullandığı manşet:

Yayınlanma Tarihi:17:57,