SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neymar ‘Palyaço’ eleştirilerine cevap verdi!

Meksika teknik direktörü Osorio'nun "Palyaçoluk" yapmakla itham ettiği yıldız oyuncu karşılaşma sonrası hakkındaki eleştirilere yanıt verdi.

Meksika teknik direktörü Osorio'nun "Palyaçoluk" yapmakla itham ettiği yıldız oyuncu karşılaşma sonrası hakkındaki eleştirilere yanıt verdi.
Dünya Kupası'nın en çok faule maruz kalan oyuncusu Neymar, Brezilya'nın Meksika'yı 2-0 yendiği maçın ardından bir kez daha manşetlerdeydi.
Takımının ilk golünü atan ikinci golün de hazırlayıcısı olan Neymar bazı faullerde abartılı tepki vermekle suçlanıyor.
Meksika-Brezilya maçına damga vuran olaylardan biri de Layun'un bileğine basmasının ardından Neymar'ın saha kenarında uzun süre yerde kıvranmasıydı.
Neymar'ın yüzünde büyük bir acı ifadesiyle kıvrandıktan sonra oyuna dönmesi Meksika teknik direktörü Juan Carlos Osorio'nun tepkisini çekti.
Yıldız oyuncuyu "Palyaçoluk" yapmakla suçlayan Osorio oyunun yaklaşık 4 dakika durmasına izin veren hakemin de kendinden utanması gerektiğini söyledi.
Neymar ise eleştirilere ilk kez yanıt verdi.
Eleştirilerin hem kendisinin hem de takımın altını kazmaya yönelik olduğunu savunan Neymar; "İnsanların hakkımda neler söylediği beni hiç ilgilendirmiyor... Eleştirilere kulaklarımı tıkamış durumdayım... Sadece sahada olmak ve takımıma yardım etmek istiyorum... Hala istediğim seviyede değilim... Umarım önümüzdeki maçlarda daha da iyi olacağım" dedi.