SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SKOR DIŞ HABERLER / Japonya Dünya Kupası’na her maç sonrası tribünleri temizleyen taraftarları ile damga vurmuştu. Dün gece oynanan Belçika Japonya maçının ardından bu kez daha da çarpıcı bir olay yaşandı. Japon futbolcular 90+4’te yedikleri golle travmatik şekilde Kupa’ya veda etmelerine rağmen soyunma odasını köşe bucak temizledikten sonra stattan ayrıldı. Japon futbolcular temizledikleri soyunma odasına Rusça ‘Teşekkür ederiz’ diye bir not bırakmayı da ihmal etmedi.

Belçika ile son 16 eleme turunda karşı karşıya gelen Japonya, güçlü rakibi karşısında 2-0 öne geçmesine rağmen maçı 3-2 kaybederek elendi. Son gol 90+4. dakikada geldi. Bitiş düdüğünün ardından Japon oyuncular üzüntüden uzun süre yerden kalkamadı. Ancak bu üzüntü onların centilmenliği önünde bir engel oluşturmadı.

FIFA Genel Koordinatörü Priscilla Janssens akşamı şöyle özetledi:

“Tribündeki taraftarlarına teşekkür ettiler, yedek kulübesi ve soyunma odasını temizlediler ve medyaya konuştular. Hatta Rusça teşekkür notu dahi bıraktılar. Tüm takımlara ne büyük bir örnek. Onlarla çalışmak bir ayrıcalık”

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Belçika Japonya 3-2 MAÇ SONUCU | Belçika Japonya 3-2

 

Yayınlanma Tarihi:12:20,