SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

MAÇ SONUCU| İsveç İsviçre 1-0 | Dünya Kupası Son 16 Turu

Dünya Kupası son 16 Turu'nda İsveç, İsviçre'yi Forsberg'in tek golüyle mağlup ederek 24 yıl aradan sonra çeyrek finale yükseldi. İsveç, çeyrek finalde İngiltere ile oynayacak.

Güncellenme: 00:05, 04/07/2018
MAÇ SONUCU| İsveç İsviçre 1-0 | Dünya Kupası Son 16 Turu

Rusya’da devam eden 2018 Dünya Kupası Son 16 Turu’nda İsveç ile İsviçre karşı karşıya geldi. İki takımın da girdikleri pozisyonları cömertçe harcadıkları karşılaşmada tek gol 67. dakikada geldi. Forsberg ile İsviçre engelini aşan İsveç, çeyrek finale adını yazdıran ekip oldu. İsveç, bu galibiyetle Dünya Kupası’nda 24 yıl aradan sonra çeyrek finale yükseldi.

MAÇ İSTATİSTİKLERİ

Karşılaşma iki takımın da temkinli oyunu ile başladı. Dünya Kupası’nın genelinde görünen savunma ağırlıklı futbol, bu maçta da kendisini gösterdi. Oldukça temposuz ve sıkıcı geçen karşılaşmada saman alevi gibi bir parlayıp bir sönen ataklarda hem İsveç, hem de İsviçre, yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi. 67. dakikada sahneye çıkan Forsberg’in vuruşunda savunmaya çarpan top kaleci Sommer’i yanıltınca, İsveç zorlu maçta öne geçen takım oldu.

Golü attıktan sonra iyice savunmaya yaslanan İsveç, İsviçre’ye ciddi pozisyon şansı vermedi. İsviçre’nin duran toplar ve uzaktan şutlarla etkili olmaya çalıştığı karşılaşmada, yakalanan birkaç pozisyonda İsveç kalecisi gole izin vermedi. İyi kapanan, rakibine açık vermeyen ve fizik olarak son dakikalara daha diri giren İsveç, şansının da yardımıyla, attığı tek golle İsviçre’yi devirdi ve çeyrek finale yükseldi.

İsviçre engelini aşan İsveç, çeyrek finalde, Kolombiya’yı eleyen İngiltere ile karşılaşacak. İsveç böylece Dünya Kupası’nda 24 yıl sonra çeyrek final oynayacak.

OYUNCU İSTATİSTİKLERİ

İsveç, en son çeyrek finale çıktığı 1994 Dünya Kupası’nda üçüncü olmuştu.

MAÇ KADROSU

 

 

Yayınlanma Tarihi:14:52,