SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Odeabank’ta Oktay Mahmuti şoku!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray Odeabank'ta Başantrenör Oktay Mahmuti, Bein Sports'un haberine göre sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti.

Güncellenme: 00:23, 03/07/2018
Galatasaray Odeabank’ta Oktay Mahmuti şoku!

Galatasaray Odeabank’ın Başantrenörü Oktay Mahmuti, Bein Sports’un haberine göre sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. Geçtiğimiz sezonun ortasında Erman Kunter’in ayrılmasının ardından 2 yıllık sözleşme imzalayan Mahmuti’nin ayrılık sebebi olarak Galatasaray’ın basketbol şubesinin gelecek sezonda ciddi bir bütçe kesintisine gidecek olması gösteriliyor.

Sarı-kırmızılı kulübün yakın zamanda konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapması bekleniyor. Basketbol yorumucusu ve spiker İsmail Şenol ise ayrılıkla ilgili kişisel Twitter hesabından “Yönetimin öncelikli hedefi düşük bütçeyle yola çıkıp borçları ödemek ve mali disiplini sağlamak. Ancak bunun Oktay Mahmuti’yle olmayacağı görüşü hakimdi. Bu yüzden yeni sezon planlamasında hocayla aynı noktada değillerdi. İpler gerile gerile kopma noktasına geldi. Sonunda koptu” ifadelerini kullandı.

Şenol ayrıca Galatasaray’ın yeni hocasının Cem Akdağ olabileceğine dikkat çekerken “Galatasaray yönetiminde, daha önceki antrenörlük döneminde adına ‘Kara Gün Dostu’ pankartı açılan Cem Akdağ ismi öne çıkıyor. Ancak ortada bir anlaşma yok” dedi. İLGİLİ HABER Basketbol maçında inanılmaz kavga! Yumruklar konuştu, sandalyeler havada uçuştu! Basketbol maçında inanılmaz kavga! Yumruklar konuştu, sandalyeler havada uçuştu!

Yayınlanma Tarihi:18:42,