SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rakiplere dikkat

Şubat ayında yenildiğimiz İsveç karşısına takımımız farklı bir motivasyon ile çıktı. Basketbol kalitesi olarak bizden çok geride olan ancak bilinen sebepler ve sporda her zaman karşılaşılabilecek sürprizler nedeniyle yenildiğimiz İsveç maçı oyuncularımız için bir nevi prestij sınavıydı.

Maça iyi başlayan takımımız 9-0 öne geçince özgüveni yükselen oyuncularımıza Ankara seyircisinin coşkusu da eklenince maçtaki üstünlük tamamen bize geçti. Maçlardaki grafiği birkaç oyuncusunun şut sokmasına paralel yükselen İsveç ilk 3 dakikada sayı atamayınca maçın nasıl biteceği ilk periyotta kendini belli etti.

2 gün önce oynanan Ukrayna maçından farklı olarak kadroya dahil edilen Kartal'ın kendisine güvenenleri mahcup etmeyerek takımın 40 yıllık oyuncusu gibi oynaması, ilerleyen yıllarda oyun kurucu mevkiinde devşirmelerden vazgeçebileceğimizin sinyallerini verdi. Umarım bu beklentim yerini bulur ve bazı uzun oyuncularımız da devşirme uzun yabancı gelebileceği görerek formanın çantada keklik olmadığını artık anlar!

Bir sonraki turdaki rakiplerimizden Slovenya geçen yılın Avrupa şampiyonu. Karadağ her geçen gün performansını yükselten bir takım. İspanya'yı ise anlatmaya gerek yok. Dolayısıyla bundan sonraki mücadelelerin daha çetin geçeceği ve ona göre hazırlıkları yapmamız gerektiği aşikar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek