SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeşil-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, yeni sezonun ilk transferini gerçekleştiren Atiker Konyaspor, savunma bloğunu kuvvetlendirmek için 29 yaşındaki futbolcu için Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nda imza töreni düzenlendi.

Kulüp ikinci başkanı Selçuk Aksoy, törende yaptığı açıklamada, 2018-2019 sezonunda savunma bloğunu daha da kuvvetlendirmek için milli takımda da forma giymiş Uğur Demirok ile anlaştıklarını belirtti. Aksoy, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Uğur Demirok ile bugün 2 yıllık resmi sözleşme imzaladık. Bilindiği üzere yeni sezon için Rıza Çalımbay hocamızla anlaştık. Onun bilgi, beceri ve tecrübesine güveniyoruz. Bu doğrultuda karşılıklı istişarelerde bulunarak önümüzdeki sezon, hedefi olan ve ses getirecek bir takım oluşturabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu düşüncenin içinde yer alacak isimlerden biri de Uğur Demirok. Daha önce oynadığı takımlardaki performansını hepimiz biliyoruz. Uğur Demirok’un Atiker Konyasporumuza da büyük katkısı olacağına inanıyoruz.

Kendisine; şehrimize ve kulübümüze hoş geldin diyor, her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

“Ligi en üst seviyede bitirmek istiyoruz”

Savunma oyuncusu Uğur Demirok ise hedefleri olan bir takıma geldiği için mutlu olduğunu ifade etti. Konyaspor’un UEFA Avrupa Ligi’nde oynamış ve müzesinde kupalar bulunan bir takım olduğunu hatırlatan Uğur Demirok, şu değerlendirmede bulundu:

“Atiker Konyaspor belki geçtiğimiz sezon ligi hak etmediği bir yerde bitirdi. Ama önümüzdeki seneler tekrar Avrupa’yı hedefleyen bir takım olduğu için ben de buna katkı yapmaya geldim. İnşallah elimden gelenin en iyisini yaparım ve her iki taraf için de hayırlı olur. Konyaspor’un çok büyük ve güzel bir taraftar topluluğu var. Anadolu kulüpleri için belki böyle taraftar bulmak zor oluyor ama bunu stadıyla, taraftarıyla, şehriyle herkese gösterdiler. Milli takıma verdiği desteği de herkes gördü zaten. Taraftar olduğu sürece Konyaspor başarılı olmaya devam edecektir. Hep Avrupa yolunda ilerlemek ve ligi en üst seviyede bitirmek istiyoruz. Taraftarımız bizi her maç desteklesin, yanımızda olsunlar gerekeni biz sahada yaparız zaten.”