SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli sporcu Nur Tatar Askari şok bir kararla Olimpiyat öncesi sporu bıraktı

Dünya şampiyonu milli sporcumuz Nur Tatar Askari, sosyal medya hesabından aldığı şok kararı paylaştı. Nur Tatar Askari, sert bir yazı yayınlayarak spor kariyerine nokta koyduğunu açıkladı.

Güncellenme: 11:04, 01/07/2018
Milli sporcu Nur Tatar Askari şok bir kararla Olimpiyat öncesi sporu bıraktı

Japonya’da düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın kotasını garantileyen ve özellikle son 3 yıl içerisinde yaptığı çıkışla dikkatleri üzerine çeken milli taekwondocu Nur Tatar Askari, bugün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile sporu bıraktığını duyurdu.

İLGİLİ HABER Ramil Guliyev`den tarihi zafer! 35 yıllık rekoru kırdı Ramil Guliyev`den tarihi zafer! 35 yıllık rekoru kırdı

Nur Tatar Askari, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Türkiye adına yarıştığım, bu bayrak altında aldığım her başarı, döktüğüm her alın teri ve verdiğim tüm emeklerimin tam 20’nci yılı oldu. Bugüne kadar birçok problemle savaştık. Düştük, kalktık, büyüdük ama küçüldük. Ben elimden geleni fazlasıyla yaptığıma inanıyorum. Umuyorum Türkiye’ye taekwondoyu hem tanıtıp, hem de sevdirmişimdir. Yaşadığım sıkıntı ve problemlerden ötürü taekwondo hayatımı sonlandırdım. Herkese bugüne kadarki desteğinden ötürü çok teşekkür ederim. Yanımda olanlara, kazanmam için dua edenlere minnettarım. Herkes Allah’a emanet olsun. Hayallerim ve hedeflerimden ayıranlara da çok büyük ahdım var. Bilsinler ki mazlumun ahı çıkar” ifadelerini kullandı.

Milli sporcunun teknik kadroyla yaşadığı sorunlardan dolayı bu kararı aldığı iddia edildi. Milli taekwondocunun bu kararı sporseverleri şaşkınlığa uğratırken, Tatar’ın önümüzdeki günlerde konuyla ilgili resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Nur Tatar Askari’nin uluslararası başarıları:

2012 Londra Olimpiyatı: Gümüş

2016 Rio Olimpiyatı: Bronz

2017 Dünya Şampiyonası (Muju): Altın

2015 Dünya Şampiyonası (Çelyabinsk): Gümüş

2012 Avrupa Şampiyonası (Manchester): Altın

2016 Avrupa Şampiyonası (Montrö): Gümüş

2010 Avrupa Şampiyonası (Petersburg): Gümüş

2014 Avrupa Şampiyonası (Bakü): Bronz

2015 Avrupa Oyunları (Bakü): Bronz

2013 Akdeniz Oyunları (Mersin): Altın