SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Maça damgasını vuran Akınfeev’e doping testi!

Maça damgasını vuran Akınfeev’e doping testi!

İspanya'yı penaltılarda mağlup ederek çeyrek finale yükselen Rusya’da, maç sonrası takım kalecisi Akınfeev, doping testine tabii tutuldu.

Rusya'nın, İspanya ile son 16 müsabakasında karşılaşması ve penaltılara uzayan maçı kazanarak çeyrek finale yükselmesinden sonra şok bir gelişme yaşandı.

FIFA tarafından maç sonrası Rusya milli takım kalecisi Akınfeev, FIFA'nın sağlık ekiplerince alınarak doping testine tabi tutuldu.

İspanya maçının önceki günü yine Rus milli takım kampına giden FIFA sağlık komitesi tüm takıma doping kontrolü uygulamıştı. Başarılı bir performansla takımını çeyrek finale taşıyan Akınfeev'e doping testi, Rusya cephesinde kısa süreli şaşkınlığa sebep oldu.

01 Temmuz 2018 Dünya Kupası`nda oynanan Rusya İspanya maçında futbol tarihinde bir ilk Dünya Kupası Son 16 Turu'nda ev sahibi Rusya ile İspanya arasında oynanan maçta futbolseverler tarihi bir ana tanıklık ettiler. Rusya Teknik Direktörü Stanislav Cherchesov 97. dakikada Dünya Kupası ve futbol tarihinde bir ilkin yaşanmasını sağladı. İlgili Haberi Oku