SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’dan 6.3 milyon Euro tasarruf!

Galatasaray’dan 6.3 milyon Euro tasarruf!

Sözleşmesi biten yedi futbolcu ile yeni anlaşma imzalamayan Galatasaray, toplam 6.3 milyon Euro tasarruf etti.

Yeni sezon öncesi Fatih Terim’in raporu doğrultusunda takımı şekillendiren Galatasaray yönetimi, bir yandan da ekonomik olarak toparlanmanın yollarını arıyor. Galatasaray’da dün 7 futbolcunun sözleşmesi resmen sona erdi. Hakan Balta, Eray, Latovlevici, Carrasso, Denayer, Koray, Yasin Öztekin ile yollar ayrılırken bu isimlerin maaşlarından yaklaşık 6.3 milyon Euro kara geçildi.

30 Haziran 2018 Yuto Nagatomo`dan Galatasaray taraftarına Türkçe mesaj Galatasaray'ın bonservisini aldığı Japon sağ bek Yuto Nagatomo, sarı-kırmızılı camiaya teşekkür ederek, sosyal medya hesabından Türkçe mesajla taraftara seslendi. İlgili Haberi Oku

KİM NE KADAR KAZANIYORDU?

Hakan Balta……… 1.25 milyon Euro

Cedric Carrasso……….. 600 bin Euro

Eray İşcan………………. 185 bin Euro

Iasmin Latovlevici…… 750 bin Euro

Jason Denayer (Kiralık)… 1.35 milyon Euro

Koray Günter………… 1 milyon Euro

Yasin Öztekin…… 1.15 milyon Euro

Toplam:……..6 milyon 285 bin Euro

FATİH TERİM MÜCADELECİ TAKIM İSTİYOR

Öte yandan yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim, ilk kez oyuncularıyla bir toplantı gerçekleştirdi ve bazı uyarılarda bulundu. Takıma takviyelerin devam edeceğini ve yeni sezonda da en iddialı takımın Galatasaray olacağını belirten Terim, herkesten sonuna kadar savaşmasını istedi. Bu sezon 3 kulvarda birden mücadele edeceklerini hatırlatan İmparator, “Savaşmayana forma yok” dedi.

30 Haziran 2018 Fatih Terim`den flaş kadro dışı kararı! Kampa götürmüyor... Galatasaray'da Tolga Ciğerci adeta sonunu kendi hazırladı. 26 yaşındaki futbolcu daha sezonun ilk çalışmasında ağrılarını gerekçe gösterip idmana katılmayınca büyük tepki topladı. Geçen sezon bu konuda mimli olan ve 5 hafta kızağa çekilen tecrübeli oyuncunun son hareketi bardağı taşırdı. İlgili Haberi Oku

Avrupa’nın en önemli organizasyonuna hazırlandıklarının altını çizen deneyimli çalıştırıcı, oyuncularına şöyle seslendi:

“Bu sezon 3 zorlu kulvarda birden yarışacağız. Hedefimiz 22. şampiyonluğu elde etmek ancak her zaman elimizden geleni yapmalıyız. Hepinizden vazgeçmeden savaşmanızı istiyorum. Bazı konularda imkânımız kısıtlı ancak biz en iyisini yapacağız, bunun için çalışacağız.”