SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amrabat’ın sözleri Fas’ın başına yine iş açtı!

Dünya Kupası B Grubu son maçında İspanya ile oynanan karşılaşmanın ardından Nordin Amrabat'ın söylediği sözler, Fas'a ceza olarak döndü. Grubun ikinci maçında Amrabat'ın Portekiz maçında oynatılması da FIFA ile Fas Futbol Federasyonu arasında krize neden olmuştu.

Güncellenme: 16:15, 01/07/2018
Amrabat’ın sözleri Fas’ın başına yine iş açtı!

SKOR DIŞ HABER Ruısya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası B Grubu son maçında İspanya, Fas ile son dakikada attığı gol sonrası 2-2 berabere kaldı. İspanya’nın Aspas ile bulduğu ikinci gol, Fas futbolcularının yoğun itirazlarına neden oldu. Pozisyonun ofsayt olduğunu savunan Fas Milli Takımı futbolcuları, hakemin Video Yardımcı Hakem’e (VAR) danışarak verdiği gol kararı sonrası oldukça sinirlendiler. Bir dönem Galatasaray’da da oynamış olan Fas Milli Takımı’nın yıldızlarından Nordin Amrabat’ın, İspanya maçı sonrası VAR’a gösterdiği tepki, ülkesine ceza olarak döndü.

FIFA, Nordin Amrabat’ın İspanya maçının ardından VAR’ı küfürlü bir şekilde eleştirmesi sonrası Fas Futbol Federasyonu’na 50 bin pound para cezası kesti. FIFA, maçın bitiş düdüğü çalmadan sahaya giren Fas teknik ekibinin bu hareketine de aynı para cezasını verdi.

İLGİLİ HABER Galatasaray ve Fenerbahçe yıldızlarının isyanı `VAR`! Galatasaray ve Fenerbahçe yıldızlarının isyanı `VAR`!

AMRABAT’IN OYNATILMASI DA KRİZ YARATMIŞTI

Fas’ın Portekiz ile oynadığı Dünya Kupası B Grubu ikinci maçında Amrabat’ı oynatması da FIFA tarafından tepkiyle karşılanmıştı. İran maçında kafasına aldığı darbe nedeniyle maçı tamamlayamayan Nordin Amrabat'ın Portekiz maçında sahaya çıkması, FIFA ile Fas arasında krize neden olmuştu.

İLGİLİ HABER Dünya Kupası`nda Portekiz`in yıldızı Cristiano Ronaldo`nun Uruguay maçında ayakkabılarındaki detay Dünya Kupası`nda Portekiz`in yıldızı Cristiano Ronaldo`nun Uruguay maçında ayakkabılarındaki detay

Galatasaray'ın eski yıldızı Nordin Amrabat'ın, ciddi bir sakatlık yaşadığı İran maçından sadece beş gün sonra ilk 11'de sahaya çıkmasını sert bir şekilde eleştiren FIFA, Fas Futbol Federasyonu'nu futbolcunun sağlığını tehlikeye atmakla suçlamıştı. Fas Futbol Federasyonu'nun, FIFA tarafından koyulan “Ciddi kafa sakatlığı yaşayan futbolcular altı günden önce sahaya çıkamaz” kuralını çiğnediğinin altı çizlimişti. FIFA, konu hakkında Fas Futbol Federasyonu'na bir yazı göndererek, Nordin Amrabat'ın oynatılması ile ilgili savunma istemişti.