SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Unutulmaz isim yıllar sonra açıkladı: ‘Luka Modric’i Fenerbahçe’ye önermiştim’

Fenerbahçe'nin unutulmaz Hırvat yıldızı Milan Rapaic, Bein Sports'a verdiği röportajda Luka Modric'in Dinamo Zagreb'de oynadığı dönemde yıldız ismi Fenerbahçe'ye önderdiğini açıkladı. Rapaic ayrıca Fenerbahçe'nin gündemini ve Hırvatistan Milli Takımı'nı da değerlendirdi.

Güncellenme: 00:12, 30/06/2018
Unutulmaz isim yıllar sonra açıkladı: ‘Luka Modric’i Fenerbahçe’ye önermiştim’

Fenerbahçe’nin unutulmaz Hırvat yıldızı Milan Rapaic, Bein Sports’a özel açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’nin gündemini değerlendiren Rapaic, Hırvatistan Milli Takımı’nın Dünya Kupası’ndaki ilerleyişinden de söz etti. Real Madrid’in Dünya Kupası’na damga vuran Hırvat yıldızı Luka Modric’ten övgüyle söz eden Rapaic, Modric’i Dinamo Zagreb forması giydiği dönemde Fenerbahçe’ye önerdiğini de açıkladı. İşte o sözler:

“Fenerbahçe’nin artık nokta transferler yapacağına inanıyorum”

“Cocu’nun Fenerbahçe için çok çok iyi bir antrenör olduğunu düşünüyorum. Comolli’nin de geçmişte sportif direktör olarak yeterli tecrübesi var. Bu yapılanmanın Fenerbahçe için çok olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe taraftarlarını hücum futboluyla heyecanlı bir sezon bekliyor. Fenerbahçe taraftarlarının baskılı oyunu sevdiklerini biliyorum. Fenerbahçe’nin artık nokta transferler yapacağına inanıyorum.”

“Fenerbahçe’nin geçtiğimiz sezon iyi ve kötü maçları oldu. Taraftarların eleştirisine rağmen takım son saniyeye kadar şampiyonluğu kovaladı. Fenerbahçe gibi takımlarda taraftarların istediği tek şey vardır; atak, atak, atak. Böyle kulüplerde taraftarlar fazla taktiksel oyun sevmez. Sadece hücum futbolu talep ederler. Fenerbahçe taraftarlarını mutlu etmek için 90 dakika boyunca baskılı oynamanız gerekiyor.” İLGİLİ HABER Fenerbahçe özel maçta Ülker Stadyumu`nda Feyenoord`la bir araya gelecek Fenerbahçe özel maçta Ülker Stadyumu`nda Feyenoord`la bir araya gelecek “Boris Fenerbahçe’ye çok şey katabilecek yeteneğe sahip”

“Oğlum Boris’in fantastik bir kariyeri olabileceğini düşünüyorum. Fenerbahçe’de uzun yıllar oynayabilecek ve takıma çok şey katabilecek yeteneğe sahip. Kendisini göstermesinin uzun süre alacağını düşünmüyorum.”

“Modric’i Fenerbahçe’ye önermiştim”

“Artık 18-19 yaşındaki oyuncuları Hırvatistan’dan bulup Fenerbahçe’ye getirmek kolay değil. Şu anda tüm büyük kulüpler genç isimleri kadrosuna katmak istiyor ve istenen bonservis bedelleri fazlasıyla arttı. Ancak birçok fantastik yetenekleri barındırdığımızı söyleyebilirim. Dünya Kupası kadrosunda yer alan oyuncularımızın kalitesi de bunu ispatlıyor.”

“Elbette bunu severek yaparım. Fenerbahçe için her zaman oyuncu bakıyorum. Fenerbahçe hayatımın önemli bir parçası. Fenerbahçe’de oynayabilecek birçok genç oyuncu biliyorum.”

“Modric harika bir oyuncu. Yıllar önce Dinamo Zagreb’de oynarken Fenerbahçe’ye onu transfer etmesini söylemiştim. Ancak benim söylediğimden bir yıl sonra Comolli sportif direktörken Tottenham büyük bir paraya onu kadrosuna kattı.”

“Dünya Kupası’nda kadromuz çok iyi”

“Hırvatistan Milli Takımı’nda harika oyunculara sahibiz. Avrupa’nın en iyi orta sahasına sahip olduğumuzu düşünüyorum. Dünya Kupası’nda kadromuz çok iyi ve çok tecrübeli. En ileri seviyeye kadar gidebileceklerini düşünüyorum. Ancak bildiğiniz gibi futbolda şansa ihtiyacınız var.”

İLGİLİ HABER Fenerbahçe Başkanı Ali Koç`un giydiği Atatürk imzalı tişört satışa çıktı! Fenerbahçe Başkanı Ali Koç`un giydiği Atatürk imzalı tişört satışa çıktı!

Yayınlanma Tarihi:00:09,