SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
FIFA’dan Rusya’ya doping kontrolü

FIFA’dan Rusya’ya doping kontrolü

FIFA’nın doping kontrol merkezi tarafından pazar günü oynanacak İspanya - Rusya maçı öncesi Rus Milli Takım oyuncularından kamp sırasında testler alındı.

Rusya Milli Takımı’nın performansı 2018 FIFA Dünya Kupası boyunca şaşkınlığa neden olmuş ve bazı uluslararası kuruluşlar takım futbolcularına doping kontrolü yapılmasını istemişti.

FIFA tarafından Novogorsk'ta bulunan Rus Milli Takım oyuncularına test yapıldı. FIFA'nın doping kontrol merkezi tarafından turnuva öncesi 2 bin 700 sporcuya test yapıldığı ve şu ana kadar hiçbir sporcuda dopinge rastlanmadığı duyuruldu.

Doping kontrolü sırasında çekilen bir fotoğraf Rusya Milli Takımı’nın sosyal medya hesabından paylaşıldı. Paylaşımdan sonra Rus taraftarlar FIFA'ya tepki gösterdi.

Rusya, pazar günü Luzhniki Stadyumu’nda Dünya Kupası Son 16 Turu’nda İspanya ile karşılaşarak çeyrek final vizesi almaya çalışacak.

29 Haziran 2018 Sardar Azmoun Milli Takım`a veda etti! Bakan devreye girdi... Dünya Kupası'ndan elenen İran'ın 23 yaşındaki genç yıldızı Sardar Azmoun, gelen hakaretler nedeniyle Milli Takım'ı bıraktığını açıkladı. İran Kooperatif, Çalışma ve Sosyal Refah Bakanı Ali Rabiei, Sardar Azmoun'un kararından vazgeçmesi için halka çağrı yaptı. Ünlü futbolcunun doğduğu şehir Günbedkavus'da konuşan İran Kooperatif, Çalışma ve Sosyal Refah Bakanı Ali Rabiei genç futbolcuyu kararından vazgeçirip milli takıma dönmesi için şehir ahalisi ve yetkililerine seslendi. İlgili Haberi Oku