SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen açıkladı! ‘Fenerbahçe Arçelik’ diye duydum…

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Philip Cocu hakkında açıklamalarda bulundu. Dilmen ayrıca basketbol takımı için, ''Tahmin ediyorum Fenerbahçe Arçelik olarak yoluna devam edecek diye duydum'' dedi.

Güncellenme: 17:43, 28/06/2018
Rıdvan Dilmen açıkladı! ‘Fenerbahçe Arçelik’ diye duydum…

“Cocu çok önemli bir oyuncuydu.”

Muhtemelen uzun bir süre önce görüşülmüştür. Hayırlısı olsun Fenerbahçe camiası için. Cocu çok önemli bir oyuncuydu. Avrupa’nın çeşitli takımlarında oynadı ama en önemlisi Barcelona’da oynadı. Bir de Cocu tercihini şu anlamda doğru buluyorum; geldiği kulüp sürekli şampiyonluğa oynayan, sürekli favori olan bir kulüp PSV. Dört yılın üçünü şampiyon oldu ve hep yarış içerisinde oldu.

”Cocu tercihi doğru”

Dolayısıyla Fenerbahçe’yle benzer özelliği hücum yapmak zorunda olan ki hücum yaparsanız gol atarsanız şampiyon olabiliyorsunuz. O anlamda şampiyonluk yarışında oynayan bir kültüre gelmiş olması önemli. Doğru tercih. Tabii ki Cocu ile görüşlerimiz lig başladıktan 1-2 ay sonra olacaktır, çokta böyle her konuda eleştirmek doğru değil.

“Ben açıkcası Aykut Hoca’nın devam etmesinden yanaydım.”

Oyun disiplinine çok sadık ve çok sadık bir takım aldı Aykut Kocaman’dan. Ben açıkcası Aykut hocanın devam etmesinden yanaydım. Ama sonuçta Ali bey de yeni bir yönetim Fenerbahçe başkanlığına gelmiş ve yenilik peşinde genç ve başarılı bir iş adamı. Yıllardır da spor camiasının içerisinde. Tabii UEFA kriterlerinden dolayıda zaman zaman eli ayağıda bağlı.

“Aykut Kocaman ile ilgili çok centilmence güzel bir şekilde ayrılmışlar.”

Geçenlerde Aykut hoca ile sohbet ettik medyada okumuştuk. Hakkaten de hoşuma gitmedi değil. Ali bey Aykut hocayı aradığı zaman çalışmayacağız dediği zaman konuyu Aykut hoca konuşmamak istememiş. Yardımcılarla konuşmuş. Aykut hocam Fenerbahçe’de çok antrenörler geldi , kimler geldi tazminatlar aldı. Senin sözleşmende ne varsa onu yapacağız zaten. Dolayısıyla Ali beyin Aykut Kocaman ile ilgili çok centilmence güzel bir şekilde ayrılmışlar.

“Fenerbahçe korkunç transferler yaptı”

Fenerbahçe transferleri hakkında, Fenerbahçe korkunç transferler yaptı. 40-45 bin seyirci ile oynayacaktır. Fenerbahçe en çok sahasında puan kaybeden takımlardan biri. Genetiğine aykırı durum bu. Buna karşı deplasmanda en çok puan alan takım. Bence Fenerbahçe taraftarının en büyük gücü olacaktır seyirci. Ev sahibi avantajını kullanan en iyi kulüptü Fenerbahçe.

“Fernandao çok ucuza gitti, Cocu 1-2 transfer yapacak”

“Fernandao çok ucuza gitti diye düşünüyorum. Fenerbahçe’de Fernandao kalmış olsa dahil yine de santarfor ihtiyacı vardı muhtemelen alacaktı. Cocu’nun kafasında vardır 1-2 oyuncu. Şampiyonlar Ligi ön eleme zamanına kadar en azından bir iki oyuncu transfer edilirse hazır kadro avantaj olur. ”

“Fenerbahçe Arçelik olarak yoluna devam edecek diye duydum”

”Basketbola bakacak olursak önce Ülker daha sonra Doğuş grubunun sponsorluğunda Avrupa’nın en önemli basketbol kulübü olmuştur Fenerbahçe. Bu yıl tahmin ediyorum zaten Ali bey kendi şahsi ücretlerin dışında sponsorlar da bulacakmış. Ama tahmin ediyorum Fenerbahçe Arçelik olarak yoluna devam edecek diye duydum. Çok doğru mu bilmiyorum ama mutlaka Fenerbahçe basketbol takımı yeni bir transfer ayrıldı ama yine güçlü şekilde Avrupa’da köklü bir kulüp olarak devam edecektir. Fenerbahçe ile ilgili de diğer kulüplere de herkese başarılar, sakatsız belasız iyi bir sezon geçirmelerini diliyorum.”

Yayınlanma Tarihi:12:19,