SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Kupası’na veda eden Senegal’de büyük hüzün

Dünya Kupası'na son maçta dramatik şekilde veda eden Senegal'de büyük üzüntü hakimdi.

Dünya Kupası'na son maçta dramatik şekilde veda eden Senegal'de büyük üzüntü hakimdi.
H Grubu'ndaki son maçında Kolombiya ile karşılaşan Batı Afrika ekibi, sahadan 1-0'lık yenilgiyle ayrılırken grubu 4 puanla tamamladı.
Aynı puandaki Japonya ile eşit averaja sahip olan Senegal, Asya temsilcisinden daha fazla kart gördüğü için elenen taraf oldu.
İkinci sırada yer alacak takımı belirlemek için önce genel averaja ardından atılan ve yenilen gol sayılarına bakılıyor.
Bütün bunların eşit olması halinde devreye grup maçlarında görülen sarı kartlar devreye giriyor.
Ve oynadığı 3 maçta 6 sarı kart gören Senegal, tüm maçlarında toplam 4 sarı kart gören Japonya'dan daha fazla sarı kart gördüğü için turnuvaya veda eden ekip oldu.
Kolombiya maçının son düdüğünün çalmasının ardından hem saha içinde hem de tribünde büyük üzüntü yaşandı.
Öte yandan maçı ülkelerinde takip eden Senegal vatandaşları da elenmenin şokuyla gözyaşlarına boğuldu.
Senegalli taraftar Babalar Sall, yaptığı açıklamada, milli takımlarının Dünya Kupası'nda başarılı bir mücadele sergilediğini söyledi.
Senegal Milli Takımı'nın eline fırsatlar geçtiğini ancak değerlendiremediğini kaydeden Sall, şansın Kolombiya'nın yana olduğu yorumunu yaptı.
Gelecek Dünya Kupası'nda Senegal Milli Takımı'nın başarılı sonuçlar alacağına inandığını belirten Sall, "Allah bugün kaybetmemizi takdir etti." şeklinde konuştu.
Diğer bir taraftar Cheik Diop da Senegal'in, maçı hakeminin yanlış kararları yüzünden kaybettiğini ileri sürerek, "Hakem Senegal'in hakkı olan penaltıyı vermedi, bu yüzden maçı kazanamadık, çok üzüldüm." değerlendirmesinde bulundu.