SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milan’a UEFA’dan tarihi ceza…

UEFA, Milan'ı bir yıl Avrupa kupalarından men etti. Böylece 2018-2019 sezonunda UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkı kazanan Milan, turnuvada yer alamayacak.

Güncellenme: 20:29, 27/06/2018
Milan’a UEFA’dan tarihi ceza…

SKOR DIŞ HABERLER / UEFA’dan, FFP kurallarına uymayan ve anlaşma talebi reddedilen Milan’a ağır ceza geldi…

UEFA’nın resmi sitesinden açıklanan kararda Milan’ın önümüzdeki iki sezon bir yıl Avrupa’dan men edildiği gerekçeli kararın ise daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

Açıklamada, Milan’ın önümüzdeki 2 sezon içinde UEFA kulüp müsabakalarında yer alması durumunda bir sezon Avrupa futbolundan men cezası alacağı kaydedildi. Böylece, 2018-2019 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nde yer alma hakkı kazanan Milan, bu organizasyona katılamayacak.

Transfer ve takım bütçesiyle ilgili de kısıtlamalar alması da beklenen Milan’ın yerine bu sezon Avrupa’ya Serie A’yı 8. sırada bitiren Fiorentina gidecek… Geçen yıl transfere 200 milyon Euro’dan fazla harcama yapan Milan’ın son 3 yıldaki zararı 250 milyon Euro’nun üzerinde… Kırmızı siyahlılar, son olarak sermaye artışı için gerekli miktarı da bulamamıştı.

İtalyan kulübünün bu cezayı Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) taşıyacağı ve kararın değişmesi için girişimlerde bulunacağı kaydedildi.

İLGİLİ HABER Almanya`da büyük yas! Gözyaşları sel oldu... Almanya`da büyük yas! Gözyaşları sel oldu...

Yayınlanma Tarihi:17:57,