SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ortalığı karıştıran görüntü! Agüero’nun oyuna girmesine Messi karar vermiş

Nijerya'yı zor da olsa yenerek Dünya Kupası'nda yoluna devam eden Arjantin'de Sampaoli ve Lionel Messi arasındaki bir konuşma Arjantinli taraftarların tepkisini çekti. Bu görüntü, Sampaoli hakkında ortaya atılan "Kadro kurarken Lionel Messi'ye danışıyor" iddialarını da güçlendirdi.

Güncellenme: 08:20, 27/06/2018
Ortalığı karıştıran görüntü! Agüero’nun oyuna girmesine Messi karar vermiş

SKOR DIŞ HABER Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’nın en fazla eleştirilen ismi olan Arjantin Teknik Direktörü Jorge Sampaoli, D Grubu’nun son maçında alınan Nijerya galibiyeti ile az da olsa nefes aldı. Kadro tercihleri ve oyun sistemi ile özellikle Arjantin medyası tarafından yerden yere vurulan Jorge Sampaoli hakkında “Kadro tercihlerini Lionel Messi’ye soruyor” iddiaları da artarak devam etti. Dün oynanan Nijerya maçında kameralara yansıyan bir görüntü, Sampaoli ile Messi hakkındaki iddiaları güçlendirdi.

İLGİLİ HABER Arjantin maçında Cüneyt Çakır`ın kararları geceye damga vurdu! Büyük tartışma... Arjantin maçında Cüneyt Çakır`ın kararları geceye damga vurdu! Büyük tartışma...

Nijerya maçında pozisyon bulmakta oldukça zorlanan Arjantin’de teknik direktör Sampaoli, savunmadan adam eksiltip, forvete adam almaya karar verir. Bu sırada oyuna verilen bir arada su içmek için yedek kulübesine gelen Lionel Messi, teknik direktör Sampaoli ile göz göze gelir. Sampaoli, Lionel Messi’ye o an “Agüero’yu oyuna alayım mı?” sorusunu sorar. Sampaoli’nin bu sorusuna kafasını sallayarak olumlu bir yanıt verdi. Bu diyaloğun sonrasında da Tagliafico’yu oyundan alan Sampaoli, Agüero’yu oyuna dahil etti.

Kameralara da yansıyan bu görüntü, Arjantin’de Sampaoli’nin takım üzerinde otoritesi olmadığı, kadro tercihlerini bile Lionel Messi’nin yaptığı şeklindeki dedikoduları güçlendirdi. Arjantinli futbolseverler, görüntünün ortaya çıkmasının ardından Sampaoli’nin takımı yönetecek kalibre olmadığı eleştirilerini arttırıp, oyuncu değişikliğinin bile Messi’ye danışılmasına tepki gösterdi.