SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya lanete ortak oldu! Korktuğu başına geldi…

F grubunda Güney Kore'ye 2-0 mağlup olarak Dünya Kupası'na 80 yıl sonra, hem de sonuncu olarak veda eden Almanlar'ın korktuğu başına geldi.

Güncellenme: 20:48, 27/06/2018
Almanya lanete ortak oldu! Korktuğu başına geldi…

Dünya Kupası’na veda eden Almanya ‘gruptan çıkamayan son şampiyonlar’ kervanına katıldı… F grubuna 1-0’lık şok Meksika yenilgisi ile başlayan Panzerler, ikinci maçta İsveç’i son dakika golüyle 2-1 mağlup ederek gruptan çıkma umudunu son maça taşımıştı.

Oyunuyla hayal kırıklığı yaratan son şampiyon akıllara ‘Acaba yine son şampiyon takım gruptan çıkamayacak mı?’ sorularını getirmişti. Güney Kore karşısına bu korkuyla çıkan Almanlar’ın korktuğu şey başına geldi. Rakibine 2-0 mağlup olan Löw’ün takımı bu kötü sonla lanete ortak oldu.

İLGİLİ HABER Almanya`da büyük yas! Gözyaşları sel oldu... Almanya`da büyük yas! Gözyaşları sel oldu... Turnuva öncesi konuyla ilgili olarak kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtlayan Joachim Löw, “Neden elendiklerini bilmiyorum ama biz bunu yaşamayacağız. Gruptan çıkacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Almanya, Güney Kore’ye 2-0 yenildikleri karşılaşmanın ardından F Grubu’nu sonuncu tamamlayarak ülkesine döndü.

2002'de, 1998'in şampiyonu Fransa, grubunu son sırada bitirmişti. 2010'da ise 2006'nın şampiyonu İtalya yine grubunda sonuncu olmuştu. 2014'te ise İspanya grubunu 3. sırada noktalamış ve gruptan çıkamamıştı. 1978'te bir numaralı kupaya uzanan Arjantin, 1982'de kupaya gruplarda veda etmişti.

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Güney Kore 2-0 Almanya | Dünya Kupası F Grubu MAÇ SONUCU | Güney Kore 2-0 Almanya | Dünya Kupası F Grubu

 

Yayınlanma Tarihi:19:23,