SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıza Çalımbay: ‘Aatif’ı Konyaspor’a istiyorum’

Atiker Konyaspor'a imza atan Rıza Çalımbay, transferde düğmeye bastı ve listenin başına eski öğrencisini yazdı. Fenerbahçe'den Aatıf'ı takımında görmek istediğini ifade eden Çalımbay, "Aatıf'ı Türkiye'ye ben getirdim, çok severim, takımımda görmek istiyorum" dedi.

Güncellenme: 12:24, 26/06/2018
Rıza Çalımbay: ‘Aatif’ı Konyaspor’a istiyorum’

Geride kalan sezonu Trabzonspor’da tamamladıktan sonra ayrılan ve Konyaspor’a imza atan Rıza Çalımbay, sezona damga vuracak bir kadro kurmanın hazırlığını yapıyor.

Tecrübeli hocanın istediği ilk isim Sivasspor’da yıldızını parlattığı, şu an Fenerbahçe forması giyen Aatif… Transfer iddialarını doğrulayan başarılı hoca, Lig Radyo’da Ömer Necati Albayrak’ın sunduğu Mixed Zone programına açıklamalarda bulundu.

KONYASPOR’A İSTERİM

Çalımbay, “Aatif’ı Türkiye’ye ben getirdim. Onu çok severim, karakterli ve kaliteli bir oyuncu. Konyaspor’a gelmesini istiyorum, çok katkı sağlar” ifadelerini kullandı.

Yeni sezonda sıkıntı yaşamayan bir Konyaspor oluşturacaklarına vurgu yapan Çalımbay, şöyle devam etti: “Hedefi olan bir takıma geldik. Zirveye oynayan bir Konyaspor için çalışıyoruz. Yönetimle takviyeler konusunda aynı fikirdeyiz. Herkesin keyifle izleyeceği bir Konyaspor geliyor.”

Öte yandan beIN Sports Haber’e konuşan Çalımbay, “İsmail Köybaşı olsa güzel olur ama bırakmıyorlar İsmail’i. Kulübümüzün bir girişimi olmadı ama benim için olsa, güzel olurdu” sözlerini kullanmıştı

İLGİLİ HABER Volkan Demirel`in Fenerbahçe`deki geleceği belli oluyor Volkan Demirel`in Fenerbahçe`deki geleceği belli oluyor