SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arjantinli efsane Maradona geceye damga vurdu! Hastaneye kaldırıldı…

1 Dünya Kupası D grubunda Arjantin'in gruptan çıkma adına Meksika ile oynadığı kader maçına efsane isim Diego Maradona damga vurdu.
2 Saint-Petersburg (Krestovsky) Stadı'nda karşılaşma öncesi büyük bir ilginin odağı olan Maradona maça Nijeryalı bir taraftarla dans ederek başladı.
3 Taraftarların cep telefonları kameralarıyla saniye saniye görüntülediği Arjantinli efsane bir an olsun yerine oturmadı ve müthiş bir enerji patlaması yaşadı.
4 Üzerinde resminin bulunduğu bir pankartı eline alan ve tezahüratlara eşlik eden Maradona zaman zaman yanında bulunanlara zor anlar yaşattı.
5 Lionel Messi'nin 14.dakikada Arjantin'i öne geçiren golünün ardından müthiş bir sevinç yaşayan Maradona'nın coşkusu Arjantinli taraftarları da ayağa kaldırdı.
6 Maçın ilk yarısı sona ererken bir kez daha kameraların ekrana getirdiği efsane ismin ayaklarını tribünün kenarına uzatarak uykuya daldığı görüldü.
7 Arjantin'in 86.dakikada Rojo ile bulduğu gol sonrası çılgına dönen Maradona maç sonunda fenalaşınca tedbir amaçlı olarak hastaneye kaldırıldı. Ancak efsane ismin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
8
9