SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arjantinli efsane Maradona geceye damga vurdu! Hastaneye kaldırıldı…

Dünya Kupası D grubunda Arjantin'in gruptan çıkma adına Meksika ile oynadığı kader maçına efsane isim Diego Maradona damga vurdu.
Saint-Petersburg (Krestovsky) Stadı'nda karşılaşma öncesi büyük bir ilginin odağı olan Maradona maça Nijeryalı bir taraftarla dans ederek başladı.
Taraftarların cep telefonları kameralarıyla saniye saniye görüntülediği Arjantinli efsane bir an olsun yerine oturmadı ve müthiş bir enerji patlaması yaşadı.
Üzerinde resminin bulunduğu bir pankartı eline alan ve tezahüratlara eşlik eden Maradona zaman zaman yanında bulunanlara zor anlar yaşattı.
Lionel Messi'nin 14.dakikada Arjantin'i öne geçiren golünün ardından müthiş bir sevinç yaşayan Maradona'nın coşkusu Arjantinli taraftarları da ayağa kaldırdı.
Maçın ilk yarısı sona ererken bir kez daha kameraların ekrana getirdiği efsane ismin ayaklarını tribünün kenarına uzatarak uykuya daldığı görüldü.
Arjantin'in 86.dakikada Rojo ile bulduğu gol sonrası çılgına dönen Maradona maç sonunda fenalaşınca tedbir amaçlı olarak hastaneye kaldırıldı. Ancak efsane ismin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.