SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arjantin maçında Cüneyt Çakır’ın kararları geceye damga vurdu! Büyük tartışma…

D grubunda Arjantin'in Nijerya ile oynadığı kader maçına Cüneyt Çakır damga vurdu. Tangocuların son dakika golüyle 2-1 kazanarak gruptan çıktığı maçta Cüneyt Çakır verdiği 2 kararla gündeme oturdu.
Gruptan çıkmak için mutlak kazanması gereken Arjantin 14.dakikada Messi ile öne geçti. İlk yarı Arjantin'in 1-0'lık üstünlüğü ile sona erdi.
49. dakikada Nijerya'nın kullandığı köşe vuruşunda Arjantinli Javier Mascherano ceza sahası içinde rakibine bir müdahalede bulundu. Bu hareketi çekme olarak değerlendiren Cüneyt Çakır penaltı noktasını gösterirken Mascherano'ya da sarı kart verdi.
Pozisyon VAR tarafından da incelendi ve karar değişmedi. Nijerya Victor Moses'in penaltı golüyle eşitliği yakaladı.
75.dakikada Nijerya'nın hızlı atağında ceza sahasına yapılan ortada yükseklik kazanan top Arjantinli Rojo'nun eline çarptı. Ancak Cüneyt Çakır pozisyonu devam ettirdi.
Nijeryalı futbolcuların yoğun penaltı itirazları içinde VAR sisteminde herhangi bir uyarı gelip gelmeyeceğini bekleyen Cüneyt Çakır daha sonra pozisyonu izlemek için kenara geldi.
Ekrandan pozisyonun tekrarını izleyen Çakır pozisyonun çarpma olduğuna ve penaltı olmadığına hükmetti.
Arjantin bu posizyondan sonra 86'da Rojo ile golü bularak 3 puana uzandı ve Hırvatistan'ın İzlanda'yı yenmesiyle gruptan çıkmayı son saniyede başardı.
Nefes kesen mücadelede Cüneyt Çakır'ın verdiği kararlar sosyal medyada da tartışma konusu oldu.