SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arjantin maçında Cüneyt Çakır’ın kararları geceye damga vurdu! Büyük tartışma…

1 D grubunda Arjantin'in Nijerya ile oynadığı kader maçına Cüneyt Çakır damga vurdu. Tangocuların son dakika golüyle 2-1 kazanarak gruptan çıktığı maçta Cüneyt Çakır verdiği 2 kararla gündeme oturdu.
2 Gruptan çıkmak için mutlak kazanması gereken Arjantin 14.dakikada Messi ile öne geçti. İlk yarı Arjantin'in 1-0'lık üstünlüğü ile sona erdi.
3 49. dakikada Nijerya'nın kullandığı köşe vuruşunda Arjantinli Javier Mascherano ceza sahası içinde rakibine bir müdahalede bulundu. Bu hareketi çekme olarak değerlendiren Cüneyt Çakır penaltı noktasını gösterirken Mascherano'ya da sarı kart verdi.
4 Pozisyon VAR tarafından da incelendi ve karar değişmedi. Nijerya Victor Moses'in penaltı golüyle eşitliği yakaladı.
5 75.dakikada Nijerya'nın hızlı atağında ceza sahasına yapılan ortada yükseklik kazanan top Arjantinli Rojo'nun eline çarptı. Ancak Cüneyt Çakır pozisyonu devam ettirdi.
6 Nijeryalı futbolcuların yoğun penaltı itirazları içinde VAR sisteminde herhangi bir uyarı gelip gelmeyeceğini bekleyen Cüneyt Çakır daha sonra pozisyonu izlemek için kenara geldi.
7 Ekrandan pozisyonun tekrarını izleyen Çakır pozisyonun çarpma olduğuna ve penaltı olmadığına hükmetti.
8 Arjantin bu posizyondan sonra 86'da Rojo ile golü bularak 3 puana uzandı ve Hırvatistan'ın İzlanda'yı yenmesiyle gruptan çıkmayı son saniyede başardı.
9 Nefes kesen mücadelede Cüneyt Çakır'ın verdiği kararlar sosyal medyada da tartışma konusu oldu.