SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arjantin maçı öncesi Nijerya Cüneyt Çakır’ın kararını bekliyor

Dünya Kupası'nda Nijerya ile Arjantin arasında oynanacak kritik karşılaşmayı yönetecek olan Cüneyt Çakır, maç başlamada önce John Obi Mikel ile ilgili bir karar vermek zorunda... Nijerya kaptanı John Obi Mikel'in Arjantin maçında oynayıp oynamayacağı Cüneyt Çakır'ın vereceği karar bağlı...

Güncellenme: 10:39, 26/06/2018
Arjantin maçı öncesi Nijerya Cüneyt Çakır’ın kararını bekliyor

Rusya’da devam eden 2018 Dünya Kupası D Grubu’nda bugün Nijerya ile Arjantin arasında oynanacak maçta düdük çalacak olan Cüneyt Çakır, başlama düdüğünü çalmadan önce John Obi Mikel ile ilgili kritik bir karar verecek. Nijerya kaptanı John Obi Mikel’nin, her iki takım için de kader maçı sayılabilecek karşılaşmada sahaya çıkıp çıkmayacağı, Cüneyt Çakır’ın vereceği karar sonrası netlik kazanacak.

İLGİLİ HABER Harry Kane Lionel Messi'yi 152 dakikada yakaladı Harry Kane Lionel Messi'yi 152 dakikada yakaladı

Nijerya’nın İzlanda ile oynadığı grubun ikinci maçında, son dakikalara girilirken sol elinden sakatlanan John Obi Mikel’nin durumu merak konusu oldu. Nijerya Milli Takımı’nın Alman Teknik Direktörü Gernot Rohr, John Obi Mikel’nin oynayıp oynamayacağının Cüneyt Çakır’ın vereceği karara bağlı olduğunu söyledi. Gernot Rohr, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Mikel'in sol elinde bir kırık var. Çok önemli bir sakatlık değil ama alçıyla oynamak zorunda… Maçtan önce hakem Cüneyt Çakır’a bunun uygun olup olmayacağını soracağız. Plastik olduğu için sorun olacağını sanmıyorum” dedi.

İLGİLİ HABER Dünya Kupası`nda Mısır`ın yediği son dakika golü sonrası yorumcu hayatını kaybetti Dünya Kupası`nda Mısır`ın yediği son dakika golü sonrası yorumcu hayatını kaybetti

Nijerya ile Arjantin arasında oynanacak karşılaşma öncesi iki takımın da gruptan çıkma şansı var. Dünya Kupası D Grubu’nda Arjantin'in Hırvatistan’a 3-0 mağlup olmasının ardından gruptan çıkma umudu artan İzlanda Nijerya’ya 2-0 mağlup oldu. Ahmed Musa’nın 2 golüyle galibiyete uzanan Nijerya gruptan çıkma umudunu Arjantin ile oynayacağı son maça taşıdı. 1 puanda kalan İzlanda’nın gruptan çıkabilme ihtimali için son maçta Hırvatları mağlup etmesi gerekiyor. Arjantin ise üst tura yükselmek için Nijerya'yı mağlup etmeyi hedefleyip İzlanda'nın puan kaybetmesini bekleyecek.

Yayınlanma Tarihi:10:37,