SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA’dan flaş Galatasaray açıklaması!

UEFA'dan Galatasaray hakkında flaş bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Kulüp Finansal Kontrol Kurulu'nun (CFCB) Galatasaray'ın davasını yeniden incelemeye karar verdiği ifade edildi.

Güncellenme: 23:57, 25/06/2018
UEFA’dan flaş Galatasaray açıklaması!

UEFA’dan Galatasaray hakkında flaş bir açıklama yapıldı. Geçtiğimiz günlerde sarı-kırmızılılar ile varılan anlaşmayı duyuran UEFA, resmi internet sitesinde bir açıklama yayınlayarak verilen kararın inceleneceğini ifade etti. İnceleme kararı şu ifadelerle duyuruldu:

“Yakın zamanda Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Baş Müfettişi’nin verdiği Galatasaray’la anlaşmaya varma kararı ışığında, CFCB Başkanı Jose Narciso da Cunha Rodrigues, kararı yeniden incelenmesi için Yargı Komisyonu’na göndermeye karar vermiştir.

Bu açıklama hiçbir şekilde CFCB Yargı Komisyonu’nun yürüteceği inceleme üzerinde peşin hüküm verme anlamı taşımamaktadır.”

Ayrıca Galatasaray da kararla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklamada bulundu. Bildirimde, “UEFA’nın resmi web sitesinde bugün yayınlanan açıklamaya göre CFCB Soruşturma Kurulu ile imzalamış olduğumuz yapılandırma sözleşmesi, CFCB Başkanı Jose Narciso da Cunha tarafından bir üst kurul olarak yargı kuruluna incelenmek üzere gönderilmiş olup, UEFA’nın iç prosedürleri gereği gerçekleşen rutin bir işlemdir. Söz konusu kurul ile imzalanan yapılandırma anlaşmasına herhangi bir etkisi yoktur.” ifadelerine yer verildi. İLGİLİ HABER Galatasaray`dan `Feda` hamlesi Galatasaray`dan `Feda` hamlesi

Yayınlanma Tarihi:19:54,