SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

5 dakikada 2 kez tarihe geçti! Dünya Kupası’nın en yaşlı futbolcusu…

1 Dünya Kupası A grubunda turnuvaya veda eden Mısır ve Suudi Arabistan karşı karşıya geldi. Salah'ın veda maçında Mısır kalesini koruyan 45 yaşındaki kaleci Essam Al-Hadary 5 dakika arayla 2 kez tarihe geçti.
2 Dünya Kupası tarihinin en yaşlı futbolcusu olarak Mısır kalesinde maça ilk 11'de başlayan 45 yaşındaki Al-Hadary maça damga vurdu.
3 22.dakikada Salah'ın müthiş golüyle geriye düşen Suudi Arabistan 41'de penaltı kazandı. Topun başına geçen Suudi oyuncu Fahad Al Muwallad'in vuruşunda Mısır kalecisi Al-Hadary köşeye müthiş uzandı ve gole izin vermedi.
4 Bu kurtarışın ardından takım arkadaşlarıyla birlikte muhteşem bir sevinç yaşayan 45 yaşındaki Al-Hadary Dünya Kupası tarihinin penaltı kurtaran en yaşlı futbolcusu oldu.
5 5 dakika sonda Suudi Arabistan bir penaltı daha kazandı. Orta yuvarlığı gösteren hakem Wilmar Roldan itirazlar sonrası bir süre VAR kararını bekledi.
6 Görüntüleri izleyen tecrübeli hakem kararından vazgeçmedi ve penaltı noktasını gösterdi. Suudi Arabistan'da bu kez topun başına Salman Al Faraj geçti. 45+1'de penaltıdan attığı golle durumu 1-1'e getirdi.
7 İkinci penaltıya engel olamayan Al-Hadary bu golle Dünya Kupası tarihinin penaltıdan gol yiyen en yaşlı kalecisi ünvanını kazandı. 5 dakika içinde iki kez tarihe geçen kaleci sosyal medyada da gündeme oturdu.
8
9
10
11
12
13
14
15