SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Jimmy Durmaz’a ölüm tehdidinde bulunanlara suç duyurusu!

Jimmy Durmaz’a ölüm tehdidinde bulunanlara suç duyurusu!

İsveç Futbol Federasyonu, Kroos'un son dakika golüyle 2-1 kaybedilen Almanya maçının ardından Jimmy Durmaz'ın sosyal medya hesabına ölüm tehditleri yazanların cezalandırılmaları için suç duyurusunda bulundu.

Dünya Kupası’nda F Grubu’nda mücadele eden İsveç’te federasyon, Almanya maçının ardından İsveç Milli Takımı’nın Türk asıllı futbolcusu Jimmy Durmaz’ın sosyal medya hesabına ölüm tehditleri yazanların cezalandırılmaları için suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. Kurumun sayfasından açıklama yapan İsveç Futbol Federasyonu Başkanı Hakan Sjöstrand, ırkçı söylem ve ölüm tehditlerine en ufak bir prim vermeyeceklerini belirterek, “Jimmy Durmaz’a yapılanlar çok çirkin ve kabul edilemez. Bunları yazanlar hakkında suç duyurusunda bulunduk.” ifadesini kullandı.

Rusya’da devam eden 2018 FIFA Dünya Kupası’ndaki F Grubu ikinci maçında Almanya, İsveç’i Toni Kroos’un 90+5’te attığı frikik golüyle 2-1 mağlup etmişti. Frikik öncesi faule neden olan İsveç’in 29 yaşındaki futbolcusu Jimmy Durmaz, maç sonrası sosyal medya hesabında taraftarların tehditlerine maruz kalmıştı. Aftonbladet gazetesinin haberine göre Jimmy Durmaz’ın Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafa, ırkçı söylem ve ölüm tehditleri içeren 3 bine yakın yorum yapıldı. 24 Haziran 2018 Jimmy Durmaz`a Almanya maçı sonrası ırkçı saldırı ve ölüm tehditleri Türk asıllı İsveçli futbolcu Jimmy Durmaz, Dünya Kupası F Grubu'nda Almanya ile oynanan maç sonrası sözlü ırkçı saldırılara ve ölüm tehditlerine maruz kaldı. Jimmy Durmaz, son dakikada yaptığı faul nedeniyle İsveç'in Almanya karşısında son dakikada yediği golün sorumlusu olarak gösterildi. İlgili Haberi Oku