SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ege ekibini bekleyen büyük tehlike!

Eski futbolcularından Makukula'ya olan borcu nedeniyle FIFA tarafından bu yıl düştüğü TFF 2. Lig'de sezon bile başlamadan 3. Lig'e düşürülme tehlikesi yaşayan Manisaspor'da Simpson için belirlenen tarih de yarın doluyor.

Güncellenme: 13:00, 24/06/2018
Ege ekibini bekleyen büyük tehlike!

Manisaspor’da 2009-2012 yılları arasında forma giyen Kanadalı futbolcu Simpson’a faizleri hariç 750 bin Euro ve 30 bin İsviçre frangı borcu bulunan Manisaspor, bu parayı ödeyemez veya taksitlendiremezse FIFA tarafından 6 puanı silinecek. FIFA Disiplin Komitesi, 27 Mart’ta kulübe yazı göndererek Simpson’un alacağını kapatmak için 90 gün süre vermişti. Siyah-beyazlıların geçen sezon 9’u Makukula’dan kaynaklı borçlar yüzünden toplam 12 puanı silinmişti.

İLGİLİ HABER Manisaspor tesislerini böcekler bastı! Manisaspor tesislerini böcekler bastı!

Makukula dosyasında küme düşürüp düşürülmeyeceği ise 29 Haziran’da belli olacak Manisaspor’un Portekizli oyuncunun yanı sıra bonservisini aldığı eski kulübü Benfica ve Portekiz Futbol Federasyonu’na da ayrı ayrı borçları bulunuyor. Elinde bu borçları kapatacak kaynak olmayan Bülent Baygeldi başkanlığındaki yeni yönetim, Makukula sorununa çözüm bulması için eski başkanlardan Emre Hasgör’e umut bağlamış durumda. Hasgör, oyuncunun avukatı ve menajeriyle görüşüp borcu taksitlendirmeye çalışıyor. Manisa’nın FIFA kanalıyla kısa vadede karşısına çıkabilecek Perovic’in kulübü RAD’a 25 bin Euro, Novillo’nun kulübü Melbourne’e 70 bin Euro borcu var.

İLGİLİ HABER Joshua Simpson: `Beşiktaş`ta oynamak isterdim` Joshua Simpson: `Beşiktaş`ta oynamak isterdim`

ARAÇLAR GERİ ALINDI

Manisaspor, borçları nedeniyle rehin tutulan araçlarını ödeme yaparak geri aldı. Kulübün haczedilen veya tamirhanede rehin tutulan 4 aracı Tarık Almış Tesisleri’ne geri getirildi.