SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SKOR DIŞ HABERLER / Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda Güney Kore ile birlikte F Grubu’nda mücadele eden Son Heung-min, Meksika karşısında müthiş bir gol atmasına göre mağlubiyeti engelleyemedi. İki maçta sıfır puan çeken Güney Kore, Almanya’nın İsveç’i yenmesi ile son maç öncesi gruptan çıkma şansını devam ettirdi. Güney Kore’nin gruptan çıkması için son maçta Almanya’yı en az iki farkla yenmesi, Meksika’nın da İsveç’i tek farkla mağlup etmesi gerekecek. Güney Kore’nin gruptan çıkmasını ülkedeki futbolseverler kadar Son Heung-min de çok istiyor. Çünkü Güney Kore gruptan çıkamazsa 26 yaşındaki Son Heung-min’in askere gitme tehlikesi var.

İLGİLİ HABER Jimmy Durmaz`a Almanya maçı sonrası ırkçı saldırı ve ölüm tehditleri Jimmy Durmaz`a Almanya maçı sonrası ırkçı saldırı ve ölüm tehditleri

Kanunlara göre Güney Kore'de herkes 28 yaşına kadar askerlik görevini yerine getirmek zorunda… Ancak başarı kazanan futbolcuların askerlik görevleri affediliyor. (Daha doğru bir ifadeyle 1 aylık kısa bir askerlik eğitimi veriliyor) İngiltere Premier Lig ekiplerinden Tottenham'da forma giyen ve performansı ile göz dolduran Son Heung-min, eğer Güney Kore ile Dünya Kupası'nda başarılı bir performans sergileyemezse ülkesinde askere gitmek zorunda kalabilir. Askerlik yapmamanın cezası ise hapis cezası.

Güney Kore yasalarına göre Olimpiyat Oyunları’nda madalya ya da Asya Oyunları’nda altın madalya kazanan sporcular askerlik affından yararlanıyor. Af yetkisi olan Kore Hükümeti’nin Dünya Kupası için belirlediği asgari başarı çıtası ise gruptan çıkmak. Bunun için de küçük çaplı bir mucize gerekmekte.

İLGİLİ HABER Galatasaray`a Ahmed Musa`dan kötü haber! Galatasaray`a Ahmed Musa`dan kötü haber!

Son Heung-min'in önünde askerlikten kurtulmak için 18 Ağustos’ta başlayacak Asya Şampiyonası şansı da bulunuyor. Tottenham'ın Son Heung-min'in askere gitmesi durumunda yeni sözleşme önermeyi düşündüğü yıldız futbolcu hakkında ne karar vereceği merak ediliyor.

Yayınlanma Tarihi:15:33,