SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sırbistan Mitrovic’in penaltı pozisyonu için FIFA’ya başvurdu!

2018 Dünya Kupası'nda VAR sistemi tartışmaları tam anlamıyla bitirmedi. İsviçre'nin Sırbistan'ı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmada Alexandar Mitrovic'i iki İsviçreli futbolcunun sarılıp düşürmesine penaltı kararı çıkmaması Sırbistan Futbol Federasyonu'nu harekete geçirdi. Sırbistan Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Savo Milosevic, FIFA'ya resmi şikayette bulunduklarını söylerken VAR sistemini sert bir dille eleştirdi.

Güncellenme: 20:44, 23/06/2018
Sırbistan Mitrovic’in penaltı pozisyonu için FIFA’ya başvurdu!

Dünya Kupası’nda E Grubu’nda Sırbistan’ın İsviçre’ye 2-1 mağlup olduğu karşılaşmanın etkileri sürüyor. İsviçre’nin gollerini kaydeden Granit Xhaka ve Xherdan Shaqiri’nin gollerden sonra “Arnavut Kartalı” işaretiyle sevinmesinin yanı sıra, Aleksandar Mitrovic’in verilemeyen tartışmalı penaltı pozisyonu da gündeme damga vurdu. İLGİLİ HABER Sırbistan`dan Shaqiri ve Xhaka`nın gol sevinçleri için FIFA`ya şikayet Sırbistan`dan Shaqiri ve Xhaka`nın gol sevinçleri için FIFA`ya şikayet Skor 1-1’ken İsviçre’den Fabian Schar ve Stephan Lichtsteiner’in Alexandar Mitrovic’e güreşçi edasıyla sarılıp yere düşürmesinin ardından verilemeyen penaltı ve pozisyonun “VAR” ile de değerlendirilmemesi Sırbistan cephesinin harekete geçmesine sebep oldu. The Independent’a konuşan eski golcü ve şimdinin Sırbistan Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Savo Milosevic, hakem Felix Brych’in hatasının skoru direkt olarak etkilediğini ifade etti.

Milosevic konuyla ilgili olarak FIFA’ya başvuracaklarını ifade ederken sert eleştirilerde bulundu: “Resmi bir şikayette bulunduk ve elimizden gelen tek şey de bu. İki maçta iki kritik hata (Kosta Rika maçında yine Mitrovic’in dahil olduğu verilemeyen tartışmalı penaltı hakkında konuşuyor) çok fazla. Burası Dünya Kupası ve böyle hatalar maçın sonucunu etkiliyor. Hakemin görmemiş olmasını anlıyorum ancak bu yüzden VAR geldi. O hakemler yukarıda ne yapıyor? Dört kişiye daha mı ihtiyaç var acaba odada, hepimizin çok net bir şekilde görebildiği bir pozisyon için VAR sisteminde 100 kişinin mi kontrol etmesi gerekiyor? Biz Sırbistan’ız ve kimse bizi umursamıyor, düşünebildiğim tek şey bu.” İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Sırbistan İsviçre 1-2 MAÇ SONUCU | Sırbistan İsviçre 1-2

Yayınlanma Tarihi:20:41,