SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldo: ‘Neymar’ın ciddi bir sakatlıktan döndüğünü göz ardı etmeyin’

Efsane golcü Ronaldo, Brezilya'nın Kosta Rika'yı 2-0 mağlup ettiği mücadelede Neymar'ın performansını değerlendirdi.

Güncellenme: 16:28, 23/06/2018
Ronaldo: ‘Neymar’ın ciddi bir sakatlıktan döndüğünü göz ardı etmeyin’

Brezilya’nın efsane oyuncusu Ronaldo, VAR kararıyla Neymar’a verilmeyen penaltı pozisyonunu ve Brezilyalı yıldızın turnuvadaki performansı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Vatandaşına sahip çıkan Ronaldo, Neymar’ın penaltı pozisyonunda kendini yere atmadığını iddia ederken; ‘Bence penaltıydı, kaleye o kadar yakın olan bir pozisyonda öyle bir dokunuş yapmak çok şey değiştirebilir. VAR videolarından yapılan darbenin ne kadar sert olduğunu anlamak zor, benim için kesin penaltıydı’ dedi

‘NEYMAR AĞRILARINA RAĞMEN MAÇA ÇIKIYOR’

Sakatlığın Neymar’ın etkilediğini belirten efsane golcü, ‘Neymar’ın halen sakat olduğunu ve bu sakatlıktan dolayı ağrılar hissettiği açıkca gözüküyor. Bu ağrılarına rağmen maça çıktı Neymar’ ifadelerini kullandı.

Neymar’ın attığı golün kendisine özgüven vereceğini vurgulayan Ronaldo, ‘Ciddi bir sakatlıktan daha yeni döndüğünü göz arda edemeyiz. Bu gol ona daha çok moral ve kendine güven verecektir. Bütün maçı golü kovaladı, kendi boşuna gitme denemeri oldu, koştu, savaştı ve en sonunda olünü attı. Onun öz güvenini tazeleyecek muhteşem bir gol attı.’ diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:16:27,