SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İran’da Carles Puyol skandalı! Yayına çıkarmadılar çünkü…

İspanya ve dünya futbolunun en önemli isimlerinden olan Carle Puyol, İran'da bir televizyon programında yorumculuk yapacaktı ancak saçlarının başına bela olabileceğini düşünmemişti.

Güncellenme: 11:05, 23/06/2018
İran’da Carles Puyol skandalı! Yayına çıkarmadılar çünkü…

SKOR DIŞ HABERLER / Dünya Kupası’nda oynanan İran-İspanya maçını yorumlaması için IRTV3 kanalıyla anlaşan Carles Puyol programa çıkmayınca izleyenler şaşkına döndü.

Konuyla ilgili programın sunucusu Adel Ferdosipour yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi Carles Puyol’un bu akşam bizimle olması bekleniyordu. Ancak şu an otelde. Her şeyi yaptım ancak programa katılmasını başaramadım. Özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

Puyol’un programa çıkmamasının ardından birçok spekülasyon ortaya atılırken ilk önce aldığı ücretin çok fazla olduğu için vazgeçildiği iddia edilmişti. Ancak gerçek sonradan ortaya çıktı…

40 yaşındaki efsane futbolcu haber sitesi ‘Entekhab’a yaptığı açıklamada, devlet yayın politikası nedeniyle uzun saçlarıyla programa çıkamadığını getirdi.

İran’ın resmi bir saç modeli politikası yok; ancak devlet televizyonu, din adamları ve muhafazakâr kuruluşlar tarafından “geleneksel olmayan” veya “İslami olmayan” şeyleri yayınlamaya kesinlikle karşı çıkıyor. İran Futbol Federasyonu’nun davranış kurallarında ise, futbolcuların saç stillerinde yabancı kültüre özendirmeyi yasaklayan maddeler yer alıyor.

Öte yandan alınan bu karar İran’daki reformist gazetecilerin de tepkisiyle karşılaştı. Gazeteci Saba Azarpeyk attığı tweet’te, “Bizi bütün dünyaya utandırdınız. İslam’ın peygamberinin saçları da uzun değil miydi?” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Granit Xhaka ve Xherdan Shaqiri Sırbistan`ı yıktı! `Arnavut Kartalı` işareti gündeme oturdu Granit Xhaka ve Xherdan Shaqiri Sırbistan`ı yıktı! `Arnavut Kartalı` işareti gündeme oturdu

Yayınlanma Tarihi:10:58,