SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Dünya Kupası’nda İsrail bayrağına saldırı’ haberinde gerçek ortaya çıktı

Dünya Kupası B Grubu'nda oynanan Portekiz-Fas maçında tribünde çıkan bir kavga çeşitli iddiaların ortaya atılmasına neden oldu. İsrail taraftarlarına ve İsrail bayrağına saldırıldığı iddiasına yine İsrail taraftarlarından yalanlama geldi.

Güncellenme: 17:00, 21/06/2018

SKOR DIŞ HABERLER / Dünya Kupası B Grubu’nda oynanan Portekiz-Fas mücadelesinde tribünde İsrailli taraftarlara saldırıldığı iddiasının yalan olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medyada yayınlanan görüntüde Fas taraftarlarının, maçı izlemek için stada gelen İsrailli taraftarlara saldırdığı ve İsrail bayrağını yakmaya çalıştığı iddia edilmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan olayın içindeki Alex Brener isimli bir İsrail taraftarı, “İnsanların video nedeniyle haberlerde gördüğü iddialar yalan. Fas taraftarları maç boyunca bize ve bayrağımıza saygı gösterdiler” ifadelerini kullandı.

İsrail’de itfaiyeci olduğu öğrenilen Brener, “Moskova sokaklarında bayrağımızla ve formalarımızla dolaşıyoruz ve herkes bizimle fotoğraf çektiriyor. Videoda takım kaptanlarının formasını almak için birbirleriyle yarışıyorlar. Bizim bayrağımızı almaya çalışmadılar. Bu doğru değil” dedi.

Suudi Arabistan’ın gazetesi “Al Watan”da yer alan haberde, Portekizli bir kadının bayrağı alarak Faslı taraftarlardan uzaklaştırmaya çalıştığı iddia edilmişti.

İLGİLİ HABER Alman efsane Dietmar Hamann`dan Mesut Özil`e destek Alman efsane Dietmar Hamann`dan Mesut Özil`e destek

Yayınlanma Tarihi:15:47,