SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldız ismin çağrısı yanıt buldu… Türkiye Milli Takımı’nda oynayacak

Darüşşafaka'nın yıldız basketbolcusu Scottie Wilbekin, bu sezon gösterdiği iyi performans sonrası Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı'na çağrıldı. Wilbekin, daha önce verdiği bir röportajda Türkiye'yi çok sevdiğini ve Türkiye Milli Takımı'nda oynamak istediğini açıklamıştı.

Güncellenme: 15:56, 19/06/2018
Yıldız ismin çağrısı yanıt buldu… Türkiye Milli Takımı’nda oynayacak

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, millilerin 2019 FIBA Basketbol Dünya Kupası Elemeleri kapsamında 28 Haziran Perşembe günü Ukrayna ve 1 Temmuz Pazar günü İsveç ile oynayacağı maçların kadrosunda Darüşşafaka Basketbol’un Amerikalı oyun kurucusu Scottie Wilbekin’e yer verdi.

İLGİLİ HABER Luka Doncic: `Hayalim NBA ama şu an gündemim Real Madrid` Luka Doncic: `Hayalim NBA ama şu an gündemim Real Madrid`

“TÜRK MİLLİ TAKIMI’NDA OYNAMAK İSTİYORUM”

Daha önce yaptığı özel açıklamalarında da Türkiye sevgisini dile getiren Scottie Wilbekin, “Türk Milli Takımı’nda oynamak istiyorum, buna gönüllüyüm. Buna karşı bir eğilimim var. Çünkü Türkiye’yi çok seviyorum. 3 yıldır buradayım. Darüşşafaka ve Türkiye benim için çok önemli değerler” şeklinde konuşmuştu.

Milli Takım kampında konuşan Wilbekin, Türkiye forması altında oynayacağı için çok mutlu olduğunu belirtirken, “Buradayım ve heyecan verici. Maçlarda forma giymek için sabırsızlıkla bekliyorum” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Furkan Korkmaz: NBA'de yeniden forma giyerek yükselişe geçeceğime inanıyorum Furkan Korkmaz: NBA'de yeniden forma giyerek yükselişe geçeceğime inanıyorum

“Bobby Dixon'ı çok iyi tanımıyorum”

Çok önemli 2 maça çıkacaklarını ve bu karşılaşmalarda Milli Takım forması altında iyi bir başlangıç yapmak istediğini ifade eden Scottie Wilbekin, takımda aynı bölgede oynadığı Bobby Dixon hakkında ise fazla konuşmadı. Bobby Dixon'la Milli Takım'da yaşayacağı rekabet konusunda sorulan soruyu yanıtlayan başarılı oyuncu, “Milli Takım’da olduğum için mutluyum. Bobby Dixon'ı sadece saha içinde tanıyorum. Onun dışında kendisini çok tanımıyorum ve kendisi şu anda burada değil. Bu nedenle onunla ilgili konuşamam. Taraftarlarımızın önünde oynayacağımız 2 maça çıkacağız. Taraftarlar çok önemli bizim için. Onların desteği bize de yardımcı olacaktır” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:12:51,