SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya’daki gol depreme neden oldu!

Rusya'da gerçekleşen Dünya Kupası'nda Meksika'nın attığı gol, sarsıntılara neden oldu. Meksika'nın Almanya karşısında bulduğu gol sonrasında Meksika'da yaşanan sevinç nedeniyle küçük çaplı sarsıntı meydana geldi.

Güncellenme: 09:00, 18/06/2018

Dünya Kupası tüm heyecanıyla devam ederken, özellikle Güney Amerika ülkelerinin yaşadığı sevinçler dikkatlerden kaçmıyor.

Uruguay’da maç nedeniyle okullar tatil edilirken, en ilginç gelişmeler ise Peru ve Meksika’da yaşandı. Dün oynanan Peru-Danimarka karşılaşmasını Peru 1-0 kaybederken, karşılaşmanın ilk yarısında Peru bir de penaltıdan yararlanamadı.

Penaltının kazanılmasıyla birlikte Peru’nun Başkent’i Lima’da yaşanan sevinç nedeniyle küçük çaplı bir sarsıntı meydana geldi.

İLGİLİ HABER Moskova`da Meksika karnavalı... Fotoğraf çektirmek için sıraya girdiler Moskova`da Meksika karnavalı... Fotoğraf çektirmek için sıraya girdiler

MEKSİKA’NIN GOLÜ ÜLKEYİ SALLADI

Aynı sarsıntı Almanya-Meksika karşılaşmasında da yaşandı. Son Dünya Kupası Şampiyonu Almanya ile karşılaşan Meksika, ortaya koyduğu futbolla büyük alkış alırken, karşılaşmanın 35. dakikasında Lozano’nun attığı golle de mücadeleden 1-0’lık galibiyetle ayrılmayı başardı.

Lozano’nun attığı gol sonrası Meksika’nın Başkenti Mexico City’de, yapılan ölçümlere göre ufak çaplı bir deprem meydana geldi. Meksika’da 2 sensör, gol anında yaptığı ölçümle, depremi tespit etti.

Öte yandan Opta verilerine göre Dünya Kupası elemelerinde rakip kaleye çektiği beş isabetli şutun dördü gol olan Hirving Lozano, Meksika formasıyla Dünya Kupası’ndaki ilk isabetli şutunda da gol bulmayı başardı.

İLGİLİ HABER Adriana Lima`dan Brezilya formalı paylaşım Adriana Lima`dan Brezilya formalı paylaşım

 

Yayınlanma Tarihi:08:30,