SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cristiano Ronaldo’nun alay konusu olan büstü yenisiyle değiştirildi!

Cristiano Ronaldo'nun memleketi Madeira'daki havaalanında sergilenen Ronaldo'nun bronz büstü yenisiyle değiştirildi. Portekizli yıldızın kardeşi Hugo Aveiro değişikliği gerçekleştirirken büstün, Ronaldo'nun İspanya maçındaki 'hat-trick'inin ardından değiştiği iddia ediliyor.

Güncellenme: 18:46, 18/06/2018
Cristiano Ronaldo’nun alay konusu olan büstü yenisiyle değiştirildi!

Cristiano Ronaldo’nun sosyal medyada fenomene dönüşen büstü, sergilendiği Madeira Havaalanı’nda yenisiyle değiştirildi. “Ronaldo’ya benzemediği için” alay konusu haline gelen büstün İspanya maçının ardından değiştirildiği iddia edilirken yetkililerden değişikliğin zamanı ile ilgili net bir açıklama gelmedi.

Portekizli yıldızın bronz büstünün, yakın çevresinin talebi üzerine kaldırıldığı yerel medyaya yansıdı. Ronaldo’nun kardeşi Hugo Aveiro, yıldız ismin memleketinde Madeira basınına ”Herkes aynı görüşte; bu büst öncekinden çok daha iyi. İspanyol bir heykeltraşın bize verdiği bu büstü beğendik ve öbürünün yerine geçmesine karar verdik” diye konuştu.

Havaalanı Direktörü Duarte Ferreira ise herkesin istediği görüşü beyan etmekte özgür olduğunu, ama değişikliği CR7 müzesinin talebi üzerine gerçekleştirdiklerini belirtti. Ferreira, eskisini de atmadıklarını, fakat ne yapacaklarını bilemediklerini söyledi. Öte yandan sosyal medyada eski büstün yeniden sergilenmesi için kampanyalar başlatıldı.

İLGİLİ HABER Ricardo Quaresma herkesi şaşırttı! Ricardo Quaresma herkesi şaşırttı!