SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

MAÇ SONUCU | Tunus İngiltere: 1-2

Dünya Kupası'nda heyecan G Grubu'nda Tunus ile İngiltere'yi bir araya getiren maç ile devam etti. Turnuvanın güçlü ekiplerinden İngiltere oldukça zorlandığı maçta Tunus'u 90+1'de Harry Kane'in golüyle 2-1 mağlup etti ve turnuvaya galibiyetle başladı.

Güncellenme: 23:35, 18/06/2018
MAÇ SONUCU | Tunus İngiltere: 1-2

Dünya Kupası’nda 5. gün heyecanı G Grubu’nda İngiltere’nin Tunus’la bir araya geldiği karşılaşma ile sona erdi. Organizasyonun iddialı ekiplerinden İngiltere, büyük bölümünde oldukça zorlandığı maçta Tunus’u 2-1’lik skorla mağlup etti ve turnuvaya zor da olsa galibiyetle başladı.

Arjantin, Almanya ve Brezilya’nın ardından İngiltere de organizasyona kötü bir başlangıç yapmak üzereyken kaptan Harry Kane 90+1’de sahneye çıktı ve takımına galibiyeti getirdi. Kane 11 ve 90+1’de İngiltere’nin gollerini kaydederken 35’te Ferjani Sassi penaltıdan Tunus’un tek golüne imza attı. Kyle Walker penaltıya sebebiyet verirken Sassi’nin beyaz noktadan kaydettiği gol, İngiltere’nin tarihinde Dünya Kupası grup aşamasında kalesinde gördüğü ilk penaltı golü oldu.

İngiltere gruptaki ikinci maçında 24 Haziran’da saat 15.00’te Panama ile bir araya gelecek. Tunus ise 23 Haziran’da saat 15.00’te Belçika ile karşılaşacak. Grupta günün ilk maçında Belçika, Panama’yı 3-0’lık skorla mağlup etmişti.

MAÇ İSTATİSTİKLERİ

Stat: Volgograd Arena

Saat: 21.00

Hakem: Wilmar Roldan

Yayın: TRT 1

Tunus: Hassen, Bronn, S. Ben Youssef, Meriah, Maaloul, F. Ben Youssef, Skhiri, Sassi, Badri, Khazri, Sliti

İngiltere: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Henderson, Trippier, Lingard, Alli, Young, Sterling, Kane

MAÇ KADROSU

İLGİLİ HABER Dünya Kupası G Grubu Analizi: `O yıl bu yıl mı?` grubu! Dünya Kupası G Grubu Analizi: `O yıl bu yıl mı?` grubu!

Yayınlanma Tarihi:20:48,