SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pierre van Hooijdonk’tan Fenerbahçe ve Cocu açıklaması

PSV Eindhoven takımını üç kez Hollanda şampiyonluğuna ulaştıran Phillip Cocu, Guus Hiddink ve Dick Advocaat'ın ardından Fenerbahçe'nin 3. Hollandalı teknik direktörü olmaya hazırlanıyor. Hollanda basını, bu gelişmeyi konuşurken bir dönem Fenerbahçe'de de top koşturan Pierre van Hooijdonk, Cocu ve Fenerbahçe için flaş bir açıklama yaptı

Güncellenme: 16:27, 17/06/2018
Pierre van Hooijdonk’tan Fenerbahçe ve Cocu açıklaması

Hollanda spor basınına göre, Fenerbahçe’nin teknik direktörlük koltuğu için düşündüğü Phillip Cocu ile ilgili seçimi, “sürpriz bir karar.” BBC’de yer alan habere göre Hollanda dışında uluslararası antrenörlük deneyimi bulunmayan eski orta saha oyuncusunun, Fenerbahçe’de başarılı olup olmayacağı tartışılıyor.

Hollanda medyasına göre, Ali Koç’un başkanlığa seçilmesinden sonra yeniden yapılanma sürecine giren Fenerbahçe, Cocu ile anlaşmaya vardı.  Şu an tatilde olan ve herhangi bir açıklama yapmayan Hollandalı teknik adamın transferi, gelecek hafta İstanbul’da resmen duyurulacak.

Phillip Cocu, İstanbul’a yardımcı antrenör olarak, Fenerbahçeliler’in yakından tanıdığı ve sevdiği bir ismi, sarı-lacivertlilerim eski yıldızı Dirk Kuyt’ı götürecek.

Spor kamuoyu, Cocu’nun Türkiye Süper Ligi ve Şampiyonlar Ligi’nde Fenerbahçe teknik direktörü olarak başarı sağlayıp sağlayamayacağını tartışıyor.

İLGİLİ HABER PSV`den flaş Phillip Cocu ve Fenerbahçe açıklaması PSV`den flaş Phillip Cocu ve Fenerbahçe açıklaması

VAN HOOIJDONK: CADI KAZANI!

Hollanda Televizyonu (NOS) yorumcusu ve eski Fenerbahçeli futbolcu Pierre van Hooijdonk da, Fenerbahçe’nin Cocu tercihini “şaşırtıcı” bulanlardan.

Hollandalı teknik adamın PSV kulübü ile 1 yıllık daha sözleşmesi bulunduğunu belirten van Hooijdonk, “Cocu, yaptığı anlaşmaya sadık kalan biridir. Demek ki, Fenerbahçe’nin teklifini çok önemli bir şans olarak görüyor” diyor. Fenerbahçe’nin, Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olduğuna işaret eden van Hooijdonk, fanatik taraftarları ve sürekli çalkantılar nedeniyle aynı zamanda bir “cadı kazanı” olduğunu da vurguluyor.

Hollandalı eski yıldız, Cocu’ya, “Fenerbahçe büyük bir kulüp ancak 4 kez maç kaybedersen, hemen eve de gönderilebilirsin” diye uyarıyor.

Pierre van Hooijdonk’a göre, Philip Cocu’nun Fenerbahçe’de başarılı olması için önemli fırsatlar var.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`nin bayramlaşma töreninde Galatasaray marşı! Fenerbahçe`nin bayramlaşma töreninde Galatasaray marşı!