SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’da Mats Hummels’ten Joachim Löw’e eleştiri

Almanya'nın deneyimli savunma oyuncusu Mats Hummels, 1-0 yenildikleri Meksika maçının ardından açıklamalarda bulundu. Hummels, Teknik Direktör Joachim Löw'ün oyun yapısını eleştirdi.

Güncellenme: 23:26, 17/06/2018
Almanya’da Mats Hummels’ten Joachim Löw’e eleştiri

Dünya Kupası F Grubu’nda Meksika’ya 1-0 kaybeden son dünya şampiyonu Almanya’da savunma oyuncusu Mats Hummels, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu ve oyun anlayışlarına eleştiri getirdi. Teknik Direktör Joachim Löw’ün ofansif oyun yapısına eleştiri getiren Hummels, daha dengeli bir oyun oynamaları gerektiğinin altını çizdi.

Hummels savunmada sadece Jerome Boateng’le kaldıklarını ifade ederken “Eğer 7-8 oyuncu birden hücum anlayışı ile oynarsa, ofansif olarak iyi olduğumuz aşikar ancak, defansif olarak sorun yaşıyoruz. Sadece Boateng ile ben geride kalıyoruz, daha güvenli bir anlayışımız olmalı” diye konuştu. Almanya gruptaki ikinci maçında 23 Haziran’da saat 18.00’de İsveç’le kozlarını paylaşacak. İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Almanya 0-1 Meksika | Dünya Kupası F Grubu MAÇ SONUCU | Almanya 0-1 Meksika | Dünya Kupası F Grubu