SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüpler Birliği Vakfı iftar yemeği düzenledi! Ali Koç da katıldı

Kulüpler Birliği Vakfı, Swissotel'de iftar yemeği gerçekleştirdi. İftar yemeğine, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile Beşiktaş Kulübü Başkanı ve aynı zamanda vakfın da başkanlığını yürüten Fikret Orman'ın da katıldı.
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç,iftar yemeğine yönetici Semih Özsoy ile birlikte katıldı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman ile yan yana otururken ikili arasında samimi sohbetler gerçekleştiği görüldü.
"Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile bir araya geldiniz. İki kulüp arasındaki diyalogların sizin gelişiniz ile birlikte daha iyi olmasını bekliyoruz, bu konuda neler söyleyebilirsiniz" sorusuna yanıt veren Ali Koç, "Bu soruyu sormak zorunda kalmanız bile işin ne kadar garip olduğunu gösteriyor. Fikret başkana çok teşekkür ediyorum, bizi ağırladığı için. Çok güzel sohbet ettik. Bu gibi toplantıları daha sık yapmalıyız. Size de hayırlı ramazanlar diliyorum" dedi.
Başkan Ali Koç, Fenerbahçe'nin uzun süredir Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarına başkan nezdinde katılmaması üzerine gelen bir soruya, "Biz yola çıktığımızdan beri aynı şeyi söylüyoruz. Saha içinde kora kor rekabet, saha dışında yapıcı rekabet. Niye yapıcı rekabet? Birbirimizi ilgilendiren bir konu. Bu işin değerini artırmak, seyir zevkini artırmak, marka değerini artırmak, dünyada daha tanınır hale getirmek... Bunu yapabilmek için hepimizin birbiriyle konuşabiliyor olması lazım. Size garip gelen şeyler bana çok normal geliyor. Beklentilerinizi karşılayamadıysam özür dilerim (Gülerek)" yanıtını verdi.
Fenerbahçe'nin eski Aziz Yıldırım, 5 yılı aşkın bir süredir Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarına katılmıyordu. Koç'un bu hamlesiyle kulüpler arasındaki gerilim ortamının biraz olsun yumuşayacağı yorumları yapıldı.
Yıldırım, 3 Temmuz sürecinde yaşananlardan ötürü kulüp başkanlarının kendisine destek vermediğini ve cezaevinde kaldığı dönemde ziyaret edilmediğini dile getirerek toplantılara katılmama kararı almıştı.
Fenerbahçe, Aziz Yıldırım'ın yerine ikinci başkan seviyesinde toplantılara katılım gösteriyordu.
Yıldırım, 2016 yılında Süper Lig kulüplerinin başkanlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı ziyarete de katılmamıştı.
Ayrıca geçen yıl Futbol Zirvesi'nde Recep Tayyip Erdoğan ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in ısrarlarına rağmen Aziz Yıldırım, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile yan yana gelmeyi reddetmişti.
Göztepe Başkanı Mehmet Sepil de iftara katılanlar arasında yer aldı.
Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz (sağdaki)
Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Nihat Özdemir
Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ
UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı