SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dinamo Zagrebli eski yetkililere hapis cezası

Dinamo Zagrebli eski yetkililere hapis cezası

Dinamo Zagreb'in eski başkanı Mamic'in de aralarında bulunduğu 4 eski kulüp yetkilisi, transferde usulsüzlük yapmak, kulüp kasasından zimmetlerine para geçirmek ve vergi kaçırmak suçlarından 18 yıl 7 ay hapse mahkum edildi.

Hırvatistan’ın en köklü futbol takımlarından Dinamo Zagreb’in eski başkanı Zdravko Mamic’in de aralarında bulunduğu 4 eski kulüp yetkilisi, toplam 18 yıl 7 ay hapis cezası aldı.

Osijek Bölge Mahkemesinde görülen ve tutuksuz yargılanan sanıkların katılmadığı davada karar açıklandı. Luka Modric’in Tottenham’a, Dejan Lovren’in Olympique Lyon’a transferinde usulsüzlük yapmak, kulüp kasasından 15,5 milyon avroyu kendi zimmetlerine geçirmek ve 1,6 milyon avro vergi kaçırmakla suçlanan 4 yetkili, mahkemece toplam 18 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

“Mamic ve diğerleri” olarak anılan davada, kulübün eski başkanı Zdravko Mamic 6 yıl 6 ay, menajer olan kardeşi Zoran Mamic 4 yıl 11 ay, kulübün eski vergi sorumlusu Milan Pernar 4 yıl 2 ay ve eski direktörü Damir Vrbanovic 3 yıl hapse mahkum edildi.

Halen Dinamo Zagreb’de danışmanlık yapan 58 yaşındaki Zdravko Mamic’in, dün Hırvatistan’dan ayrılarak vatandaşlığı bulunan Bosna Hersek’e gittiği öğrenildi. Mamic, kararın ardından yaptığı açıklamada, ülkesine dönmeyeceğini ve hukuki mücadeleye Bosna Hersek’ten devam edeceğini söyledi.

06 Haziran 2018 Curry ve LeBron: `Beyaz Saray`a gitmeyiz` Golden State Warriors süperstarı Steph Curry ile Cleveland Cavaliers süperstarı LeBron James, NBA şampiyonluğunu kazanmaları halinde bir gelenek olan Beyaz Saray'ı ziyaret etme etkinliğini bu sene de gerçekleştirmeyeceklerini söylediler. İlgili Haberi Oku